Trwa ładowanie...
dkikglk
dkikglk

Kierowca tira aresztowany, zginęły trzy osoby

Prokuratura z Krosna Odrzańskiego domaga się bezwarunkowego aresztowania kierowcy tira podejrzanego o doprowadzenie do wypadku, w którym zginęło trzech mężczyzn - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Grzegorz Szklarz.
Share
dkikglk

Tragiczny wypadek w Lubuskiem - trzy osoby nie żyją

Sąd aresztował podejrzanego, ale dał mu dwa tygodnie na wpłacenie 8 tys. zł poręczenia majątkowego, za które będzie mógł wyjść na wolność. Po wpłaceniu kaucji mężczyzna ma znaleźć się pod dozorem policji i dwa razy w tygodniu stawiać się w komendzie.

- Prokurator rejonowy w Krośnie Odrzańskim nie zgadza się jednak z tym rozstrzygnięciem i złoży zażalenie na taki środek zapobiegawczy. W jego opinii areszt powinien być bezwarunkowy - powiedział Szklarz.

dkikglk

Do tragedii doszło w miniony wtorek we wsi Dąbie koło Krosna Odrzańskiego. Zderzenia tira z busem nie przeżyło trzech młodych mężczyzn podróżujących mniejszym z pojazdów.

Z ustaleń śledztwa wynika, że kierowca ciężarówki próbując uniknąć staranowania kilku samochodów (pierwszy z nich skręcał na stację paliw), zjechał na przeciwny pas i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym busem.

- Z relacji świadków wynika, że kierowca tira jechał ze znaczną prędkością. Prokuratora przedstawił 52-latkowi zarzut spowodowania wypadku, w którym zginęły trzy osoby - powiedział Szklarz.

Kierowcy tira grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

NaSygnale.pl: Ostra akcja CBŚ: dopadli 21 gangsterów - zobacz film

dkikglk

Podziel się opinią

Share
dkikglk
dkikglk
Więcej tematów