Trwa ładowanie...

Kierowca SOP wjechał w bramę obiektu należącego do... Służby Ochrony Państwa

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w połowie tego tygodnia została uszkodzona brama wjazdowa do obiektu warsztatowo-usługowego Służby Ochrony Państwa. Sprawcą okazał się być... funkcjonariusz SOP, który prowadził służbową ciężarówkę.
Share
Uszkodzona brama obiektu SOP przy ul Podchorążych 32
Uszkodzona brama obiektu SOP przy ul Podchorążych 32Źródło: Archiwum prywatne, Fot: archiwum prywatne
d1ykw86

Do zdarzenia miało dojść w środę w Warszawie przy ul. Podchorążych 32. W obiekcie znajdują się garaże, parking, warsztaty należące do Służby Ochrony Państwa. Obecnie trwają tam prace remontowo-budowlane. Teraz trzeba będzie przeprowadzić dodatkowo remont bramy i kolumny, do której zamontowana jest brama.

- Funkcjonariusz SOP wjechał ciężarówką w jeden ze słupów, do których zamocowana jest brama. Auto nie zostało uszkodzone. Słup nadaje się do remontu. Żeby nie było większych szkód, brama została zamknięta - mówi Wirtualnej Polsce rzecznik SOP Bogusław Piórkowski.

    Archiwum prywatne
Źródło: Archiwum prywatne, Fot: archiwum prywatne

Kierowca miał wjeżdżać na teren obiektu Służby Ochrony Państwa. Nieoficjalnie, nie zachował ostrożności i gwałtownie skręcił z ulicy Podchorążych. - To wieloletni funkcjonariusz SOP, doświadczony kierowca. Prawdopodobnie nie zobaczył stojących przed nim aut i uderzył w słup - dodaje rzecznik SOP Bogusław Piórkowski.

d1ykw86

Betonowy słup, do którego przymocowana jest brama uległ dużemu uszkodzeniu. W efekcie przęsło bramy zostało wygięte.

Zobacz też: Wpadka SOP podczas wizyty Angeli Merkel. Rzecznik rządu zabiera głos

Przypomnijmy, że do podobnego zdarzenia doszło 10 stycznia na ulicy Wiejskiej w Warszawie. Kierowca ciężarowego samochodu cofając uszkodził kutą bramę Kancelarii Prezydenta. Najpierw uderzył naczepą w lewy filar bramy, a później siłą próbował z niej wyjechać. W efekcie wyrwał ją razem z filarami bocznymi i rozrzucił pozostałości na kilka metrów.

Betonowe słupy, do których przymocowana była brama, zostały przewrócone. Zniszczony został napis "Kancelaria Prezydenta", a ze szczytu bramy spadło godło państwowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ykw86

Podziel się opinią

Share
d1ykw86
d1ykw86
Więcej tematów