Trwa ładowanie...

Kierowca SOP wjechał w bramę obiektu należącego do... Służby Ochrony Państwa

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w połowie tego tygodnia została uszkodzona brama wjazdowa do obiektu warsztatowo-usługowego Służby Ochrony Państwa. Sprawcą okazał się być... funkcjonariusz SOP, który prowadził służbową ciężarówkę.

Share
Kierowca SOP wjechał w bramę obiektu należącego do... Służby Ochrony Państwa
Źródło: Archiwum prywatne, Fot: archiwum prywatne
d3a8snt

Do zdarzenia miało dojść w środę w Warszawie przy ul. Podchorążych 32. W obiekcie znajdują się garaże, parking, warsztaty należące do Służby Ochrony Państwa. Obecnie trwają tam prace remontowo-budowlane. Teraz trzeba będzie przeprowadzić dodatkowo remont bramy i kolumny, do której zamontowana jest brama.

- Funkcjonariusz SOP wjechał ciężarówką w jeden ze słupów, do których zamocowana jest brama. Auto nie zostało uszkodzone. Słup nadaje się do remontu. Żeby nie było większych szkód, brama została zamknięta - mówi Wirtualnej Polsce rzecznik SOP Bogusław Piórkowski.

Archiwum prywatne
Źródło: Archiwum prywatne, Fot: archiwum prywatne

Kierowca miał wjeżdżać na teren obiektu Służby Ochrony Państwa. Nieoficjalnie, nie zachował ostrożności i gwałtownie skręcił z ulicy Podchorążych. - To wieloletni funkcjonariusz SOP, doświadczony kierowca. Prawdopodobnie nie zobaczył stojących przed nim aut i uderzył w słup - dodaje rzecznik SOP Bogusław Piórkowski.

d3a8snt

Betonowy słup, do którego przymocowana jest brama uległ dużemu uszkodzeniu. W efekcie przęsło bramy zostało wygięte.

Zobacz też: Wpadka SOP podczas wizyty Angeli Merkel. Rzecznik rządu zabiera głos

Przypomnijmy, że do podobnego zdarzenia doszło 10 stycznia na ulicy Wiejskiej w Warszawie. Kierowca ciężarowego samochodu cofając uszkodził kutą bramę Kancelarii Prezydenta. Najpierw uderzył naczepą w lewy filar bramy, a później siłą próbował z niej wyjechać. W efekcie wyrwał ją razem z filarami bocznymi i rozrzucił pozostałości na kilka metrów.

Betonowe słupy, do których przymocowana była brama, zostały przewrócone. Zniszczony został napis "Kancelaria Prezydenta", a ze szczytu bramy spadło godło państwowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3a8snt

Podziel się opinią

Share
d3a8snt
d3a8snt
Więcej tematów