Trwa ładowanie...
dm4ltpo

Kierowca prezesa Kaczyńskiego zarobił w tym roku 139 tysięcy złotych

Kierowca Jarosława Kaczyńskiego i warszawski radny Jacek Cieślikowski zarobił w tym roku 139 tysięcy złotych. I to tylko przez 8,5 miesiąca. Pieniądze dostawał z Nowogrodzkiej, ale również ze słynnej spółki "Srebrna”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Cieślikowski to od lat bliski współpracownik prezesa PiS
Jacek Cieślikowski to od lat bliski współpracownik prezesa PiS (East News, Fot: Stefan Maszewski)
dm4ltpo

Cieślikowski to od lat jeden z najbardziej zaufanych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. W latach 90 – tych był jego asystentem, a później osobistym kierowcą. Jest też warszawskim radnym z ramienia PiS. I zasiada w zarządach dwóch spółek kojarzonych z Prawem i Sprawiedliwością: "Geranium" i "Srebrna”. Oficjalnie jest asystentem prezesa partii ds. koordynacji struktur w terenie oraz głównym specjalistą ds. floty i komunikacji w biurze PiS.

W tegorocznych wyborach samorządowych otrzymał ponad 11 tys. głosów i w Radzie Warszawy zasiadł na drugą kadencję z rzędu. Jak każdy samorządowiec złożył na koniec kadencji 2014 – 2018 oświadczenie majątkowe. Według stanu na 17 września obejmującego okres 8,5 miesiąca Cieślikowski zarobił już 139 tysięcy złotych. W tym: na umowę o pracę 77,6 tys. zł; na drugą umowę o pracę 13,9 tys. zł; jako prezes spółki "Geranium” 16 tys. zł; jako członek zarządu "Srebrna” 12 tys. zł; jako warszawski radny 19,7 tys. zł. Podane kwoty są kwotami brutto.

Cieślikowski zgromadził również pokaźne oszczędności – 344,2 tys. zł. Posiada także kilka nieruchomości. Jest współwłaścicielem domu 243 m.kw – wartego 550 tys. zł; a także współwłaścicielem w ¼ domu 267 m.kw (wartego 250 tys. zł) i domu 117 m.kw (wartego 200 tys. zł); gruntów rolnych wartych 400 tys. zł; działek wartych 1,25 mln zł.

dm4ltpo

Zobacz także: Wyrok ws. Wałęsa - Kaczyński. Przeprosiny i oświadczenie

Dla porównania w całym 2017 roku Cieślikowski w sumie, zarobił blisko 170 tysięcy złotych. Teraz raptem przez 8,5 miesiąca jego stan posiadania jest już podobny.

Co ciekawe, zarobki prezesa Jarosława Kaczyńskiego z Sejmu za ubiegły rok to 148 tys. zł. W tym roku będą one znacznie mniejsze. To właśnie za sprawą decyzji lidera PiS, parlamentarzyści, a więc i Kaczyński mają od września obniżone o 20 proc. wynagrodzenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dm4ltpo

Podziel się opinią

Share

dm4ltpo

dm4ltpo
Więcej tematów