Trwa ładowanie...

Kierowca prezesa Kaczyńskiego zarobił w tym roku 139 tysięcy złotych

Kierowca Jarosława Kaczyńskiego i warszawski radny Jacek Cieślikowski zarobił w tym roku 139 tysięcy złotych. I to tylko przez 8,5 miesiąca. Pieniądze dostawał z Nowogrodzkiej, ale również ze słynnej spółki "Srebrna”.

Share
Kierowca prezesa Kaczyńskiego zarobił w tym roku 139 tysięcy złotych
Źródło: East News, fot: Stefan Maszewski
d34ffcv

Cieślikowski to od lat jeden z najbardziej zaufanych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. W latach 90 – tych był jego asystentem, a później osobistym kierowcą. Jest też warszawskim radnym z ramienia PiS. I zasiada w zarządach dwóch spółek kojarzonych z Prawem i Sprawiedliwością: "Geranium" i "Srebrna”. Oficjalnie jest asystentem prezesa partii ds. koordynacji struktur w terenie oraz głównym specjalistą ds. floty i komunikacji w biurze PiS.

W tegorocznych wyborach samorządowych otrzymał ponad 11 tys. głosów i w Radzie Warszawy zasiadł na drugą kadencję z rzędu. Jak każdy samorządowiec złożył na koniec kadencji 2014 – 2018 oświadczenie majątkowe. Według stanu na 17 września obejmującego okres 8,5 miesiąca Cieślikowski zarobił już 139 tysięcy złotych. W tym: na umowę o pracę 77,6 tys. zł; na drugą umowę o pracę 13,9 tys. zł; jako prezes spółki "Geranium” 16 tys. zł; jako członek zarządu "Srebrna” 12 tys. zł; jako warszawski radny 19,7 tys. zł. Podane kwoty są kwotami brutto.

Cieślikowski zgromadził również pokaźne oszczędności – 344,2 tys. zł. Posiada także kilka nieruchomości. Jest współwłaścicielem domu 243 m.kw – wartego 550 tys. zł; a także współwłaścicielem w ¼ domu 267 m.kw (wartego 250 tys. zł) i domu 117 m.kw (wartego 200 tys. zł); gruntów rolnych wartych 400 tys. zł; działek wartych 1,25 mln zł.

Zobacz także: Wyrok ws. Wałęsa - Kaczyński. Przeprosiny i oświadczenie

Dla porównania w całym 2017 roku Cieślikowski w sumie, zarobił blisko 170 tysięcy złotych. Teraz raptem przez 8,5 miesiąca jego stan posiadania jest już podobny.

Co ciekawe, zarobki prezesa Jarosława Kaczyńskiego z Sejmu za ubiegły rok to 148 tys. zł. W tym roku będą one znacznie mniejsze. To właśnie za sprawą decyzji lidera PiS, parlamentarzyści, a więc i Kaczyński mają od września obniżone o 20 proc. wynagrodzenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34ffcv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34ffcv
d34ffcv
Więcej tematów