Trwa ładowanie...
d3izbr5
TVP

Kiepska pogoda w Tatrach na początek wakacji. Szlaki mogą być śliskie

W Tatrach nie panują zbyt dobre warunki jak na pierwsze dni letniego sezonu turystycznego. Od rana na większości szlaków widoczność ogranicza mgła, tak jest nie tylko w rejonie Kasprowego Wierchu, ale i nad Morskim Okiem. W wielu miejscach szlaki mogą być śliskie po opadach deszczu. Jest też dość chłodno, temperatura nie przekracza 10 stopni, a w dolinie Goryczkowej jest zaledwie plus 6 stopni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kiepska pogoda w Tatrach na początek wakacji. Szlaki mogą być śliskie
(Fotolia)
d3izbr5

Witold Cikowski, ratownik TOPR, podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków, że idąc w góry trzeba się zawsze przygotować na każdą ewentualność.

- Różnie może się zdarzyć. Może być tak, że nasza wyprawa się przedłuży. Warto mieć ze sobą ciepłe ubranie, jedzenie i picie. Warto też uzbroić się w światło, najlepiej latarkę, tzw. czołówkę - mówi Cikowski.

Obowiązkowo, wybierając się ze sobą trzeba wziąć telefon komórkowy. Tylko wtedy mamy szanse wezwać pomoc w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku lub po prostu zabłądzimy. - Czasami łączność w Tatrach jest słaba i ten telefon może nam się szybciej rozładować. Zadbajmy o to, by telefon był w pełni naładowany przed wyprawą - dodaje Cikowski.

Ruch turystyczny na szlakach w Tatrach jest niewielki. Tylko najbardziej zdeterminowane osoby zdecydowały się na wyjście w góry przy takiej aurze. Synoptycy na szczęście zapowiadają poprawę pogody. Z początkiem lipca będzie znacznie cieplej, a nawet upalnie - temperatura osiągnie w Zakopanem plus 27 stopni.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3izbr5

Podziel się opinią

Share
d3izbr5
d3izbr5