Trwa ładowanie...

Kielce. Zastępczyni Bogdana Wenty rezygnuje. Powodem anonimowy donos do CBA

Danuta Papaj złożyła rezygnację na ręce prezydenta Kielc. Chodzi o rzekome nieprawidłowości w jej oświadczeniu majątkowym. Zastępczyni Bogdana Wenty stwierdziła, że "w niejasnych okolicznościach postanowiła sama rozwiązać problem".

Share
Kielce. Zastępczyni Bogdana Wenty rezygnuje. Powodem anonimowy donos do CBA
Źródło: East News, fot: Grzegorz Ksel
d33mt65

Decyzja Danuty Papaj związana jest z anonimowym donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ws. jej oświadczenia majątkowego. Chodzi o udziały w spółkach prawa handlowego. Wiceprezydent Kielc uważała, że miała trzy miesiące, aby się ich pozbyć - przypomina szczegóły portal echodnia.eu.

Głównym problemem jest spór, kiedy polityk objęła stanowisko. Miasto 10 czerwca poinformowało, że rozpoczęła pracę, jednak formalnie swoje obowiązki miała zacząć wykonywać 7 dni później. Według KRS data zbycia udziałów to 13 września - podaje radio.kielce.pl. Dodatkowo na przygotowanie oświadczenia wedle przepisów jest 30 dni. Widnieje tam data 10 lipca, ale pieczątka urzędowa wskazuje, że stało się to tydzień później.

Zastępczyni Bogdana Wenty przyznała, że złożyła obszerne wyjaśnienia w tej sprawie. Według niej sytuacja nie jest jasna, bo wątpliwości wyrażało kilku prawników i nie byli w stanie dojść do porozumienia. Papaj stwierdziła, że "w tych okolicznościach postanowiła sama rozwiązać problem i złożyła dymisję".

Andrzej Duda dla WP: jeśli ktoś się czegoś boi, nie może być prezydentem

Wiceprezydent Kielc sugerowała, że donos mógł pochodzić z otoczenia Wenty, które ją zwalczało. Jak przyznała, jej były już szef ma "analizować na ile mogło to wychodzić ze środka". - Nie boję się tego powiedzieć. Niektóre sytuacje to potwierdzają, bo to grono było niezbyt duże - powiedziała.

Źródło: echodnia.eu/radio.kielce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33mt65

Podziel się opinią

Share
d33mt65
d33mt65
Więcej tematów