Trwa ładowanie...

Kielce. Zabił ojca i spalił jego zwłoki. Sąd ogłosił wyrok

Podejrzewany o zabójstwo ojca Dawid K. trafi na leczenie do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Kielcach. Biegli stwierdzili, że 28-latek w chwili popełnienia zbrodni był niepoczytalny.
Share
Kielce. Zabił ojca i spalił jego zwłoki. Sąd ogłosił wyrok
Kielce. Zabił ojca i spalił jego zwłoki. Sąd ogłosił wyrokŹródło: East News
d4c3rmx

Do zabójstwa doszło w listopadzie 2019 roku. Dawid K. zbiegł ze szpitala psychiatrycznego, a następnie w miejscowości Szczebrzusz uwięził swoją babcię i groził jej nożem. Kobiecie udało się uciec, jednak w tym samym czasie na miejscu zjawił się ojciec mężczyzny.

Między 51-latkiem a jego synem doszło do kłótni, w wyniku której 28-latek kilkukrotnie ugodził go nożem. Po tym umieścił jego ciało w samochodzie i pojechał do lasu, gdzie następnie je spalił. Ostatecznie został zatrzymany w Jędrzejowie.

Kielce. Zabił ojca. Jest wyrok sądu

Sąd Okręgowy w Kielcach ogłosił w piątek, że Dawid K. zostanie umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Biegli stwierdzili, że pobyt 28-latka na wolności może powodować zagrożenie dla innych. Wyrok jest nieprawomocny.

d4c3rmx

Podczas śledztwa biegli psychiatrzy ocenili, że mężczyzna w chwili popełnienia zabójstwa był całkowicie niepoczytalny.

"Sąd Okręgowy po rozpoznaniu wniosku prokuratora doszedł do przekonania, że podejrzany dopuścił się zarzucanych mu czynów. Z uwagi na to, że stan poczytalności podejrzanego był wyłączony, należało umorzyć postępowanie w sprawie" - poinformował Jan Klocek, rzecznik SO w Kielcach.

Zobacz też: Koronawirus. Chory wiceminister samowolnie wziął amantadynę. "Stan wyższej konieczności"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4c3rmx

Podziel się opinią

Share
d4c3rmx
d4c3rmx
Więcej tematów