Trwa ładowanie...
d39mptw

Kiedyś PiS, teraz Ziemia Łódzka XXI

Politycy związani jeszcze niedawno z partią braci Kaczyńskich powołali nowe stowarzyszenie - Ziemia Łódzka XXI - informuje "Dziennik Łódzki".

Share
d39mptw

W 30 osobowej grupie założycielskiej znajduje się m.in. poseł Piotr Krzywicki, byli senatorzy PiS Czesław Rybka i Zbigniew Rau, były wicewojewoda Witold Gwiazda, radny łódzkiego sejmiku Krzysztof Dudek, jeden z pierwszych przywódców łódzkiej "Solidarności" Janusz Kenic oraz łódzcy adwokaci: Artur Kmieciak i Bartosz Prusiński.

Według słów Gwiazdy stowarzyszenie ma być czymś w rodzaju płaszczyzny do wymiany doświadczeń między samorządami, a efektem tej wymiany ma być dynamiczny rozwój regionu. Stowarzyszeniu najbardziej zależy na pozyskiwaniu do współpracy samorządowców, ale będzie otwarte także na polityków, ale raczej tylko tych o poglądach centroprawicowych i konserwatywnych.

Kazimierz M. Ujazdowski oraz Paweł Zalewski, byli wiceprezesi PiS, podobne stowarzyszenia utworzyli na Dolnym Śląsku i Mazowszu. Według Zalewskiego nie jest wykluczone, że sieć stowarzyszeń w przyszłości przekształci się w partię polityczną - pisze "Dziennik Łódzki". (PAP)

d39mptw

Podziel się opinią

Share
d39mptw
d39mptw
Więcej tematów