Trwa ładowanie...

Kiedy Brexit? Głosowanie w Izbie Gmin, Donald Tusk komentuje

Brexit znów pod znakiem zapytania? Izba Gmin głosowała nad zgłoszonym przez rząd Borisa Johnsona projektem ustawy ws. wystąpienia z UE. Jednak polityków poróżnił harmonogram prac nad ustawą. Po wszystkim głos zabrał szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Share
Kiedy Brexit? Głosowanie w Izbie Gmin, Donald Tusk komentuje
Źródło: PAP, fot: Adam Warżawa
drqy29x

Następnie Izba Gmin odrzuciła wniosek o zakończenie w ciągu trzech dni prac nad ustawą o porozumieniu ws. wystąpienia z UE. Za było 308 posłów, przeciwko - 322.

Premier Boris Johnson po głosowaniu zapowiedział, że wstrzymuje ustawę ws. porozumienia o wystąpieniu z UE do czasu odniesienia się przez Brukselę do wniosku o przesunięcie terminu brexitu.

PiS kombinuje ws. Piotrowicza? Stanowcza reakcja rzecznika rządu

Tymczasem głos już zabrał szef Rady Europejskiej. Donald Tusk będzie rekomendować przywódcom UE zgodę na kolejne odroczenie brexitu, czyli do 31 stycznia. Zaznacza, że może się to odbyć bez konieczności zwoływania szczytu, w pisemnej procedurze.

- Komisja Europejska odnotowała wyniki głosowań w Izbie Gmin i oczekuje od brytyjskiego rządu informacji o jego planach - oświadczyła z kolei rzeczniczka KE Mina Andreewa.

drqy29x

Warto przypomnieć, że w weekend Johnson był wysłał do Brukseli niepodpisany wniosek o przesunięcie terminu brexitu do 31 stycznia 2020 r. oraz podpisany list, w którym przekonuje, że opóźnienie wyjścia Wielkiej Brytanii byłoby błędem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drqy29x

Podziel się opinią

Share
drqy29x
drqy29x
Więcej tematów