Trwa ładowanie...

Kidawa-Błońska: spotkanie koalicyjne PO-PSL w szerszym gronie

Zaplanowane na poniedziałek na godz. 20 spotkanie koalicji PO-PSL odbędzie się w szerszym gronie - zapowiedziała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Tematem rozmowy ma być nowa sytuacja polityczna po wyborze Donalda Tuska na szefa RE. - Janusz Piechociński chciał zagwarantowania tych samych ministerstw dla swoich kolegów - powiedziała Kidawa-Błońska.

Share
Kidawa-Błońska: spotkanie koalicyjne PO-PSL w szerszym gronie
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
d3wzoci

- Spotkanie koalicyjne jest zaplanowane na poniedziałek na godz. 20, odbędzie się w szerszym gronie, z udziałem innych polityków PO i PSL - powiedziała Kidawa-Błońska. W spotkaniu udział mają wziąć m.in. szefowie PO i PSL: premier Donald Tusk i wicepremier Janusz Piechociński.

Szef klubu Jan Bury powiedział, że ze strony ludowców udział w rozmowach wezmą: Piechociński, minister rolnictwa Marek Sawicki, minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz oraz wicemarszałek sejmu Eugeniusz Grzeszczak. Sam Bury nie pojawi się na spotkaniu; ma wcześniej zaplanowaną wizytę na Śląsku.

d3wzoci

Ze strony Platformy udział w spotkaniu weźmie m.in. marszałek sejmu Ewa Kopacz, sekretarz generalny partii Paweł Graś oraz szef klubu PO Rafał Grupiński.

Tematem rozmowy - jak powiedziała rzecznik rządu - ma być nowa sytuacja polityczna, która powstała po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej; Tusk urząd ma objąć 1 grudnia.

Kidawa-Błońska pytana przez dziennikarzy, czy PSL utrzyma dotychczasowe resorty (gospodarkę, pracę i rolnictwo) w nowym rządzie, powiedziała: "Z rozmów koalicyjnych (wynika), że Janusz Piechociński chciał zagwarantowania tych samych ministerstw dla swoich kolegów. Podejrzewam, że udział PSL będzie taki sam, jak do tej pory".

Pytana, czy jest rozważany podział resortu infrastruktury i rozwoju na ministerstwo infrastruktury oraz na ministerstwo rozwoju regionalnego, rzecznik rządu powiedziała: "To też jest temat do dyskusji, bo rok temu podjęto decyzję o scaleniu tych dwóch ministerstw, to zaczęło bardzo dobrze działać, minister Elżbieta Bieńkowska dokonała dużych zmian. Do rozdzielenia (resortów) potrzebne byłyby dodatkowe fundusze. Taką decyzję podejmie Ewa Kopacz po rozmowie ze swoimi ministrami".

Kandydatką PO na nowego szefa rządu jest marszałek sejmu Ewa Kopacz - w środę poparcia udzielił jej zarząd Platformy. W poniedziałek prezydent Bronisław-Komorowski spotkał się z wicepremierem Januszem Piechocińskim. Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała, że prezydent uzyskał potwierdzenie, że Kopacz jest kandydatem koalicji większościowej na premiera.

d3wzoci

Podziel się opinią

Share
d3wzoci
d3wzoci
Więcej tematów