Trwa ładowanie...
08-09-2014 16:07

Kidawa-Błońska: spotkanie koalicyjne PO-PSL w szerszym gronie

Zaplanowane na poniedziałek na godz. 20 spotkanie koalicji PO-PSL odbędzie się w szerszym gronie - zapowiedziała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Tematem rozmowy ma być nowa sytuacja polityczna po wyborze Donalda Tuska na szefa RE. - Janusz Piechociński chciał zagwarantowania tych samych ministerstw dla swoich kolegów - powiedziała Kidawa-Błońska.

Kidawa-Błońska: spotkanie koalicyjne PO-PSL w szerszym gronieŹródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d1w4a3h
d1w4a3h

- Spotkanie koalicyjne jest zaplanowane na poniedziałek na godz. 20, odbędzie się w szerszym gronie, z udziałem innych polityków PO i PSL - powiedziała Kidawa-Błońska. W spotkaniu udział mają wziąć m.in. szefowie PO i PSL: premier Donald Tusk i wicepremier Janusz Piechociński.

Szef klubu Jan Bury powiedział, że ze strony ludowców udział w rozmowach wezmą: Piechociński, minister rolnictwa Marek Sawicki, minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz oraz wicemarszałek sejmu Eugeniusz Grzeszczak. Sam Bury nie pojawi się na spotkaniu; ma wcześniej zaplanowaną wizytę na Śląsku.

Ze strony Platformy udział w spotkaniu weźmie m.in. marszałek sejmu Ewa Kopacz, sekretarz generalny partii Paweł Graś oraz szef klubu PO Rafał Grupiński.

Tematem rozmowy - jak powiedziała rzecznik rządu - ma być nowa sytuacja polityczna, która powstała po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej; Tusk urząd ma objąć 1 grudnia.

d1w4a3h

Kidawa-Błońska pytana przez dziennikarzy, czy PSL utrzyma dotychczasowe resorty (gospodarkę, pracę i rolnictwo) w nowym rządzie, powiedziała: "Z rozmów koalicyjnych (wynika), że Janusz Piechociński chciał zagwarantowania tych samych ministerstw dla swoich kolegów. Podejrzewam, że udział PSL będzie taki sam, jak do tej pory".

Pytana, czy jest rozważany podział resortu infrastruktury i rozwoju na ministerstwo infrastruktury oraz na ministerstwo rozwoju regionalnego, rzecznik rządu powiedziała: "To też jest temat do dyskusji, bo rok temu podjęto decyzję o scaleniu tych dwóch ministerstw, to zaczęło bardzo dobrze działać, minister Elżbieta Bieńkowska dokonała dużych zmian. Do rozdzielenia (resortów) potrzebne byłyby dodatkowe fundusze. Taką decyzję podejmie Ewa Kopacz po rozmowie ze swoimi ministrami".

Kandydatką PO na nowego szefa rządu jest marszałek sejmu Ewa Kopacz - w środę poparcia udzielił jej zarząd Platformy. W poniedziałek prezydent Bronisław-Komorowski spotkał się z wicepremierem Januszem Piechocińskim. Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała, że prezydent uzyskał potwierdzenie, że Kopacz jest kandydatem koalicji większościowej na premiera.

d1w4a3h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w4a3h
Więcej tematów