Trwa ładowanie...
d3tofds
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

KE wróci do dyskusji o Polsce po Świętach Wielkanocnych

• Komisja Europejska wróci do dyskusji o praworządności w Polsce po Świętach Wielkanocnych
• W styczniu KE rozpoczęła wobec Polski procedurę ochrony praworządności
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trybunał Konstytucyjny 9 marca uznał nowelizację ustawy o TK autorstwa PiS za niezgodną z konstytucją
Trybunał Konstytucyjny 9 marca uznał nowelizację ustawy o TK autorstwa PiS za niezgodną z konstytucją (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3tofds

Komisja Europejska wróci do dyskusji o praworządności w Polsce po Świętach Wielkanocnych - poinformował rzecznik KE Margaritis Schinas.

- Wiemy, że dziś Komisja Wenecka ma wydać opinię dotyczącą Polski. Prowadzimy dialog z polskimi władzami na temat praworządności. Przyjęliśmy także do wiadomości wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Komisja wróci do tej sprawy po Świętach Wielkanocnych, na podstawie wszystkich dostępnych informacji oraz trwającego dialogu z polskimi władzami - powiedział rzecznik.

W styczniu KE rozpoczęła wobec Polski procedurę ochrony praworządności, a bezpośrednim powodem tej decyzji było - jak wyjaśniała - nieprzestrzeganie wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Początkowo zapowiadano, że do dyskusji na ten temat KE wróci w połowie marca.

d3tofds

Podziel się opinią

Share

d3tofds

d3tofds
Więcej tematów