Trwa ładowanie...
d1foou0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

KE dementuje, jakoby jej siedziba była celem udaremnionego zamachu

Komisja Europejska zdementowała doniesienia mediów, jakoby jej siedziba w Brukseli miała być celem udaremnionego zamachu terrorystycznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji Europejskiej (AFP, Fot: Emmanuel Dunand)
d1foou0

Rzecznik KE Jonathan Todd poinformował, że belgijskie władze potwierdziły, iż "nic im nie wiadomo o jakimkolwiek konkretnym zagrożeniu dla Komisji Europejskiej".

Podkreślił, że KE stale kontroluje swoje zabezpieczenia i - jeśli wymaga tego sytuacja - podejmuje dodatkowe działania, mające wzmocnić ochronę. Rzecznik nie chciał potwierdzić, czy w związku z informacjami o udaremnieniu zamachu przez władze Belgii, KE wdrożyła dodatkowe środki bezpieczeństwa.

W poniedziałek wejść do budynku Komisji Europejskiej pilnują dodatkowi funkcjonariusze ochrony, którzy kontrolują przepustki albo dowody tożsamości każdej osoby, odwiedzającej siedzibę KE.

d1foou0

W weekend holenderska telewizja NOS poinformowała, że belgijskie władze zatrzymały na początku sierpnia na lotnisku w Brukseli dwie osoby podejrzane o planowanie zamachu na budynki KE w Brukseli. Zatrzymani to kobieta i mężczyzna z Hagi, którzy mieli być członkami grupy terrorystycznej.

O udaremnieniu przez władze Belgii zamachu informował w sobotę także belgijski dziennik "L'Echo". Według gazety atak mieli planować dżihadyści, którzy wrócili do Belgii po udziale w konflikcie zbrojnym w Syrii i są sympatykami Państwa Islamskiego. Dziennik podał, że zatrzymano pewną liczbę osób. Władze nie ujawniły jednak, ze względu na opinię publiczną, jakie mogły być potencjalne cele zamachów.

Ataki te mogły - według "L'Echo" - być podobne do tego w Muzeum Żydowskim w Brukseli, gdzie w maju młody mężczyzna, który walczył po stronie dżihadystów w Syrii, otworzył ogień, zabijając cztery osoby. Jak podał dziennik, około 400 obywateli Belgii pojechało do Syrii walczyć w tamtejszej wojnie domowej. Wróciło do Belgii około 90 z nich.

d1foou0

Podziel się opinią

Share

d1foou0

d1foou0
Więcej tematów