Trwa ładowanie...

Kazimierz Kujda złożył nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne? Nowe ustalenia

- Z całą stanowczością podtrzymuję to, że złożyłem prawdziwe oświadczenie lustracyjne - twierdzi Kazimierz Kujda. Z informacji przekazanych przez Biuro Lustracyjne IPN-u wynika jednak, że jego treść mogła być niezgodna z prawdą.

Share
Kazimierz Kujda zapewnia, że nie skłamał w oświadczeniu lustracyjnym
Kazimierz Kujda zapewnia, że nie skłamał w oświadczeniu lustracyjnymŹródło: East News
d1hnzht

Prokurator wniósł o wydanie orzeczenia, które stwierdza, że Kazimierz Kujda "złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne z uwagi na niewykazanie w nim faktu współpracy z organem bezpieczeństwa państwa" - ustaliła PAP w Biurze Lustracyjnym IPN-u.

Były szef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej twierdzi jednak, że dysponuje odpowiednimi dowodami. - W moim przekonaniu dokumenty te potwierdzają, że złożyłem prawdziwe oświadczenie lustracyjne i żeby nie było żadnych wątpliwości: nie miałem najmniejszej świadomości, że zostałem przez tego esbeka zarejestrowany - stwierdził Kujda.

d1hnzht

Prokuratorskie postępowanie dotyczyło współpracy Kujdy z SB i toczyło się w trybie autolustracji na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie. Kolejnym etapem będzie wyznaczenie przez sąd terminu rozprawy.

Milionowe nagrody w Ministerstwie Zdrowia. Wiceminister tłumaczy, do kogo trafiły

Kazimierz Kujda współpracował z SB? "Ps. Ryszard"

Postępowanie autolustracyjne wobec byłego szefa NFOŚiGW zostało wszczęte przez Sąd Okręgowy w Warszawie w kwietniu 2019 r. Z dokumentów w IPN wynika, że Kujda był tajnym współpracownikiem SB o ps. Ryszard. W swoim wniosku do sądu zaprzeczył tej współpracy.

Kazimierz Kujda to były prezes spółki Srebrna i bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego.

d1hnzht

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1hnzht

Podziel się opinią

Share
d1hnzht
d1hnzht
Więcej tematów