Trwa ładowanie...

Każdy może oddać hołd Adamowiczowi. Jest elektroniczna księga kondolencyjna

Miasto Gdańsk uruchomiło elektroniczną księgę kondolencyjną, aby każdy mógł złożyć hołd zamordowanemu prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. Wpisy zamieściło już ponad 1800 osób.

Share
Każdy może oddać hołd Adamowiczowi. Jest elektroniczna księga kondolencyjna
Źródło: gdansk.pl, fot: Print screen
d3f2wl9

Elektroniczna księga kondolencyjna jest dostępna TUTAJ. Można w niej zamieszczać wpisy do poniedziałku 21 stycznia. W tej chwili zrobiło to już ponad 1800 osób.

Korzystają z niej zarówno mieszkańcy Gdańska, jak i innych miast Polski. "Panie Prezydencie, zapisałeś się w naszych sercach serdecznością, otwartością i miłością do miasta Gdańsk! Spoczywj w pokoju! Gdańsk dziękuje, że byłeś!" - napisał Bartosz. "Byłam i jestem dumna z Pana jako naszego Włodarza, Prezydenta. Był Pan Prezydentem wszystkich Gdańszczan. Zawsze mogłam liczyć na Pana odpowiedź na portalu społecznościowym. Był Pan blisko ludzi. Będzie mi Pana brakować" - wpisała Sylwia, mieszkanka Gdańska.

Inne księgi kondolencyjne

- Wszystkie wpisy zostaną zarchiwizowane na równi z wpisami w księgach tradycyjnych, które wyłożone są w Urzędzie Miejskim w Gdańsku - do piątku, w godzinach 8:00-20:00 - oraz w Europejskim Centrum Solidarności - do niedzieli, w godzinach 10:00-18:00 - powiedział portalowi rmf24.pl Dariusz Wołodźko z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

d3f2wl9

Uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza rozpoczną się w czwartek o godzinie 15.00 uroczystą sesją Rady Miasta Gdańska w Dworze Artusa. O godzinie 17:00 trumna z ciałem samorządowca zostanie wystawiona na dobę w Europejskim Centrum Solidarności, by mieszkańcy Gdańska mogli pożegnać się z prezydentem.

W sobotę o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej odbędzie się msza święta pogrzebowa Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zostanie tam pochowany. W Polsce ogłoszona zostanie żałoba narodowa, która będzie trwała od piątku od godz. 17.00 do soboty do 19.00.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3f2wl9

Podziel się opinią

Share
d3f2wl9
d3f2wl9
Więcej tematów