Trwa ładowanie...

Katowice wydadzą prawie pół miliona złotych na iluminacje świąteczne

Już teraz Katowice błyszczą i lśnią w oczekiwaniu na święta. Na wszystkie tegoroczne ozdoby władze miasta wydały 450 tys. zł. 15 grudnia na Rynku pojawi się 15-metrowa choinka, którą podarował Katowicom jeden z mieszkańców.

Share
Katowice wydadzą prawie pół miliona złotych na iluminacje świąteczne
Źródło: katowice.eu
d68ac8b

Sezon iluminacyjny potrwa do 2 lutego 2015 roku. Do tego czasu miasto będzie zdobić kilkanaście choinek, przewieszki nad ulicami oraz elementy świetlne na latarniach, fontannach i drzewach.

- W zeszłym roku koszt iluminacji wyniósł 454 tys. zł, w tym roku przewidujemy wydatkowanie ok. 450 tys. zł, w tym 210 tys. zł na nowe ozdoby. Posiadamy jeszcze te zakupione w latach ubiegłych, więc na pewno wystarczy - mówi Wirtualnej Polsce Jakub Jarząbek, rzecznik katowickiego magistratu. - W całym mieście pojawią się liczne ozdoby, w strategicznych miejscach ustawione zostały choinki - zarówno żywe, jak i sztuczne - dodaje.

d68ac8b

Bożonarodzeniowe drzewka pojawiły się już w kilku katowickich dzielnicach, m.in. na placu Pod Lipami (Giszowiec), ul. Migdałowców (Kostuchna), Uniczowskiej (Podlesie), Lwowskiej (Szopienice-Burowiec) oraz na pl. Kasprowicza (Murcki) i Wyzwolenia (Nikiszowiec). Piękna sztuczna choinka zdobi także Rondo im. gen. Jerzego Ziętka - 10-metrowy stożek cieszy oczy mieszkańców już od kilku lat. Drzewka pojawiły się także w centrum na ul. Staromiejskiej i Stawowej. Mimo, że Rynek nadal jest placem budowy, to i tu pojawi się wielka choinka.

- Jeden z mieszkańców os. Ptasiego chciał pozbyć się drzewka z terenu swojej posiadłości. Uzyskał zgodę na wycinkę i choinkę przekazuje nam. Na dodatek całkowicie bezpłatnie - informuje Jarząbek. - Teraz na Rynku przygotowujemy podstawę pod drzewo, bo jest ogromne i musi być solidnie przymocowane do podłoża. 15 grudnia mieszkańcy będą mogli zobaczyć ten 15-metrowy świerk. Znajdzie się on na przestrzeni pomiędzy Teatrem Wyspiańskiego a DH Skarbek - dodaje rzecznik.

Iluminacje w Katowicach mają różne odcienie bieli. Pojawią się one w centrum miasta i w dzielnicach: Nikiszowiec, Podlesie, Bogucice, Kostuchna, Panewniki.

d68ac8b

Podziel się opinią

Share
d68ac8b
d68ac8b
Więcej tematów