Trwa ładowanie...
d78szj1

Katowice: policjanci zapobiegli "ustawce" pseudokibiców. Znaleźli przy nich dwa pistolety, noże i maczety

Dzięki czujności katowickich stróżów prawa nie doszło do kolejnej "ustawki" pseudokibiców. Policjanci zatrzymali grupę 10 mężczyzn, przy których znaleziono broń palną, maczety, noże i kije bejsbolowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błyskawicza akcja katowickiej policji: zatrzymano 10 pseudokibiców
Błyskawicza akcja katowickiej policji: zatrzymano 10 pseudokibiców (KWP w Katowicach)
d78szj1

Policjanci patrolujący ulice Katowic zwrócili uwagę na dwa nietypowo zaparkowane samochody, do których biegło 10 mężczyzn. Policjanci swoim radiowozem zablokowali oba samochody i wezwali wsparcie. Podczas legitymowania mężczyzn, jeden z podejrzanych rzucił się na policjantów. Funkcjonariusze użyli wobec niego gazu.

Gdy policjanci zajrzeli do samochodów podejrzanych, znaleźli tam 6 maczet, dwie siekiery, nóż, kominiarki oraz kilka drewnianych pałek. W jednym z samochodów znaleziono też dwa pistolety. Oddano je do ekspertyzy, która ma potwierdzić, czy jest to broń palna.

Policja nie wyklucza, że zatrzymani mężczyźni, mieszkańcy Katowic w wieku od 19 do 40 lat, to pseudokibice, którzy jechali na zaplanowaną wcześniej akcję. Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie niebezpiecznych narzędzi, a być może także, jeśli potwierdzi to ekspertyza, za nielegalne posiadanie broni palnej.

d78szj1

Podziel się opinią

Share

d78szj1

d78szj1
Więcej tematów