Trwa ładowanie...
08-08-2014 13:07

Katowice borykają się z ustawą śmieciową. 2 tys. korekt deklaracji miesięcznie

Rada Miasta Katowice podjęła uchwałę, która umożliwi składanie deklaracji o wysokości stawki za odbiór śmieci drogą elektroniczną. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to możliwe jeszcze w tym roku.

Share
Katowice borykają się z ustawą śmieciową. 2 tys. korekt deklaracji miesięcznieŹródło: WP.PL, fot: Tomasz Gdaniec
d2m0pdr

- Uchwała musi najpierw zostać opublikowana w dzienniku urzędu wojewódzkiego co może potrwać około miesiąca, następnie jest 14 dni na uprawomocnienie uchwały. Kiedy już wejdzie w życie 3-4 miesiące będzie trwała jej rejestracja w systemach. Może to trwać więc maksymalnie pół roku, wszystko zależy jak sprawnie zadziała proces – mówi w rozmowie z WP.PL Grzegorz Mazurkiewicz z Wydziału Kształtowania Środowiska w Urzędzie Miasta Katowice.

Ustawa śmieciowa weszła w życie 1 lipca ubiegłego roku i stwarza mieszkańcom niemałe problemy. Dotychczas katowiczanie mogli składać deklaracje jedynie w wersji papierowej. Miesięcznie składanych jest ok. 2 tys. korekt deklaracji - zazwyczaj chodzi o zmianę liczby osób zamieszkujących w danym miejscu.

Deklaracja zawiera informację ile osób zamieszkuje daną nieruchomość oraz czy zamierzają segregować odpady.

W Katowicach opłaty za wywóz śmieci są stałe: 14 zł, jeśli segregujemy odpady, 20 zł jeśli oddajemy zmieszane. Opłata pobierana jest od każdej osoby mieszkającej w danej nieruchomości. 90 proc. katowiczan deklaruje, że osobno wyrzucają plastik, szkło i papier.

d2m0pdr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m0pdr
Więcej tematów