WP

Katastrofa rosyjskiego samolotu w Sudanie Południowym. Wielu zabitych

Rosyjski samolot transportowy, przewożący pasażerów, rozbił się po starcie z lotniska w Dżubie, stolicy Sudanu Płd.; zginęło co najmniej 41 osób, również na ziemi - podała agencja Reutera, powołując się na swoje źródła. Według AP zginęło ok. 20 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Rzecznik południowosudańskiego prezydenta przekazał, że dwie osoby ocalały z katastrofy - członek załogi i dziecko. Dodał, że na pokładzie mogło znajdować się ok. 20 osób, w tym członków załogi, oraz "prawdopodobnie" 10-15 pasażerów. Trwa ustalanie, ile dokładnie osób przewoził samolot typu Antonow.

Liczba ofiar śmiertelnych na ziemi nie została ustalona. O 41 zabitych powiedział Reuterowi anonimowo południowosudański policjant; taką samą liczbę podał agencji naoczny świadek. Według agencji AP zginęły co najmniej 23 osoby, w tym dzieci.

WP

Samolot miał lecieć do pól naftowych położonych w stanie Nil Górny. Maszyna spadła w pobliżu miejsca, gdzie pracowali rybacy - z nieustalonych na razie przyczyn runęła na ziemię tuż po starcie.

Według lokalnego radia samolot rozbił się ok. 800 metrów od lotniska Dżubie. Port nie przerwał pracy, widać było lądujące i startujące samoloty.

Południowosudańskie media informowały początkowo, że samolot przewoził pięciu rosyjskich członków załogi i siedmiu pasażerów.

WP
WP
WP