Trwa ładowanie...
d2gqzoi
d2gqzoi

Katastrofa lotnicza w Sudanie Południowym. Rozbił się samolot pasażerski z 45 osobami na pokładzie

W porcie lotniczym położonym w Wau, w Sudanie Południowym, rozbił się samolot pasażerski z 45 osobami na pokładzie. Według agencji Reutera nikt nie zginął. Wcześniej lokalne media podawały, że wszyscy. Rany odniosło kilkanaście osób, trafili do szpitala, a ich stan jest stabilny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2gqzoi

Samolot południowosudańskich linii lotniczych rozbił się podczas lądowania na lotnisku w mieście Wau na północnym zachodzie Sudanu Południowego. Według agencji Reutera nikt nie zginął, choć na razie nie podano oficjalnie tej wiadomości.

- 14 pacjentów przebywa w szpitalu, ich stan jest stabilny - poinformował w rozmowie z AFP przedstawiciel południowosudańskiego rządu. Z kolei Reuters informuje o maksymalnie 18 rannych.

Na pokładzie samolotu linii South Supreme Airlines było 40 pasażerów i pięciu członków załogi. Maszyna leciała ze stołecznej Dżuby.

Sudańska gazeta "National Courier" pokazała zdjęcia częściowo spalonego wraku maszyny.

d2gqzoi

Na razie niejasne są przyczyny wypadku. Według portalu BBC News lokalne władze informowały, że w czasie zdarzenia występowały problemy z widocznością. Z kolei dziennikarz południowosudańskiej rozgłośni Eye Radio podał, że przed katastrofą z "ogona samolotu wydobywał się dym".

Samolot należał do narodowego przewoźnika South Supreme Airlines. W swojej flocie posiadają jednostki Fokker 50. To holenderskie turbośmigłowe samoloty pasażerskie regionalnego zasięgu.

d2gqzoi

Podziel się opinią

Share

d2gqzoi

d2gqzoi
Więcej tematów