Trwa ładowanie...
dmtmbl7
Katastrofa łodzi turystycznej w Kanadzie. Pięć osób nie żyje
ReutersZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Katastrofa łodzi turystycznej w Kanadzie. Pięć osób nie żyje

Pięć osób zginęło po tym jak w niedzielę po południu czasu lokalnego zatonęła u wybrzeży wyspy Vancouver w Kanadzie łódź turystyczna z 27 osobami na pokładzie. Na miejscu cały czas trwa akcja ratunkowa - poinformowały władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dmtmbl7

Wcześniej Kanadyjczycy podawali, że zginęły co najmniej trzy osoby. Informację o liczbie zabitych potwierdziła rzeczniczka koronera prowincji Kolumbia Brytyjska Barb McLintock.

- Możemy teraz potwierdzić, że w wypadku łodzi niedaleko miasta Tofino zginęło pięć osób - podkreśliła McLintock.

dmtmbl7

Łódź Leviathan II, która była wykorzystywana do obserwowania wielorybów nadała sygnał "mayday" w niedzielę w późnych godzinach popołudniowych czasu lokalnego. Służby ratunkowe zwracają uwagę, że tego dnia panowały dobre warunki atmosferyczne - było słonecznie i wiał lekki wiatr.

Posted by Albert Titian on 25 październik 2015

- W tracie licznych sezonów i lat zabieraliśmy na wycieczki tysiące osób i to w warunkach podobnych do obecnych - tłumaczył właściciel firmy The Whale Centre John Forde, który również organizuje podobne rejsy. W rozmowie z agencją Associated Press podkreślił, że nie ma pojęcia, jakie były przyczyny zatonięcia łodzi należącej do Jamie's Whaling Station.

Rzecznik ratowników Desmond Craig poinformował, że z wody wyłowiono cztery osoby niedające sygnałów życia, jednak nie mógł potwierdzić dokładnej liczby ofiar śmiertelnych wypadku. Nie podał także, ile osób jest uznawanych za zaginionych.

dmtmbl7

Łódź wycieczkowa zaczęła nabierać wody około ośmiu mil morskich na zachód od miasta Tofino w prowincji Kolumbia Brytyjska. Burmistrz tego miasta podkreśliła, że akcję ratunkową wspierają lokalni mieszkańcy.

- Ze względu na to co się tu stało, wszyscy są załamani, a jednocześnie próbują być jak najbardziej pomocni - powiedziała Josie Osborne.

W akcji ratunkowej uczestniczą jednostki morskie straży przybrzeżnej, a także śmigłowce i samoloty wyposażone w sprzęt umożliwiający poszukiwania w nocy.

Do podobnego wypadku z udziałem turystycznej łodzi wykorzystywanej do obserwacji wielorybów doszło w 1998 roku. Zginęły wtedy dwie osoby.

dmtmbl7

Podziel się opinią

Share

dmtmbl7

dmtmbl7
Więcej tematów