ycipk-4cz21x
Katastrofa łodzi turystycznej w Kanadzie. Pięć osób nie żyje
ReutersZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Katastrofa łodzi turystycznej w Kanadzie. Pięć osób nie żyje

Pięć osób zginęło po tym jak w niedzielę po południu czasu lokalnego zatonęła u wybrzeży wyspy Vancouver w Kanadzie łódź turystyczna z 27 osobami na pokładzie. Na miejscu cały czas trwa akcja ratunkowa - poinformowały władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4cz21x

Wcześniej Kanadyjczycy podawali, że zginęły co najmniej trzy osoby. Informację o liczbie zabitych potwierdziła rzeczniczka koronera prowincji Kolumbia Brytyjska Barb McLintock.

- Możemy teraz potwierdzić, że w wypadku łodzi niedaleko miasta Tofino zginęło pięć osób - podkreśliła McLintock.

ycipk-4cz21x

Łódź Leviathan II, która była wykorzystywana do obserwowania wielorybów nadała sygnał "mayday" w niedzielę w późnych godzinach popołudniowych czasu lokalnego. Służby ratunkowe zwracają uwagę, że tego dnia panowały dobre warunki atmosferyczne - było słonecznie i wiał lekki wiatr.

Posted by [ Albert Titian ]( https://www.facebook.com/albert.titian ) on [ 25 październik 2015 ]( https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10156082550360411&set=a.10156082550770411.1073741828.839685410&type=3 )

- W tracie licznych sezonów i lat zabieraliśmy na wycieczki tysiące osób i to w warunkach podobnych do obecnych - tłumaczył właściciel firmy The Whale Centre John Forde, który również organizuje podobne rejsy. W rozmowie z agencją Associated Press podkreślił, że nie ma pojęcia, jakie były przyczyny zatonięcia łodzi należącej do Jamie's Whaling Station.

Rzecznik ratowników Desmond Craig poinformował, że z wody wyłowiono cztery osoby niedające sygnałów życia, jednak nie mógł potwierdzić dokładnej liczby ofiar śmiertelnych wypadku. Nie podał także, ile osób jest uznawanych za zaginionych.

ycipk-4cz21x

Łódź wycieczkowa zaczęła nabierać wody około ośmiu mil morskich na zachód od miasta Tofino w prowincji Kolumbia Brytyjska. Burmistrz tego miasta podkreśliła, że akcję ratunkową wspierają lokalni mieszkańcy.

- Ze względu na to co się tu stało, wszyscy są załamani, a jednocześnie próbują być jak najbardziej pomocni - powiedziała Josie Osborne.

W akcji ratunkowej uczestniczą jednostki morskie straży przybrzeżnej, a także śmigłowce i samoloty wyposażone w sprzęt umożliwiający poszukiwania w nocy.

Do podobnego wypadku z udziałem turystycznej łodzi wykorzystywanej do obserwacji wielorybów doszło w 1998 roku. Zginęły wtedy dwie osoby.

ycipk-4cz21x
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4cz21x

ycipk-4cz21x
ycipk-4cz21x