Trwa ładowanie...
d2vhwo3

Katastrofa autobusu w Brazylii. 15 osób zginęło

Co najmniej 15 osób zginęło, a ok. 50 zostało rannych w katastrofie autobusu niedaleko popularnej wśród turystów nadmorskiej miejscowości Paraty - poinformowały brazylijskie służby ratownicze. Trwa akcja ratunkowa. Bilans ofiar jest prowizoryczny.
Share
d2vhwo3

Ofiary to turyści brazylijscy; dotychczas nie stwierdzono wśród nich cudzoziemców. Brazylijczycy w tych dniach odbywają szczególnie wiele podróży z okazji przedłużonego do poniedziałku weekendu, kiedy przypada Święto Niepodległości.

Według internetowego portalu telewizji Globo autobus kursujący między popularnym resortem turystycznym Paraty a plażą Trindade, położoną w odległości ok. 30 km na południe, wywrócił się i stoczył do wąwozu o głębokości ok. 50 metrów.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę po południu na krętej drodze. Według policji wszystko wskazuje na to, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem najprawdopodobniej z powodu awarii hamulców.

d2vhwo3

Turystyczna miejscowość Paraty znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Rio de Janeiro i Sao Paulo i jest tłumnie odwiedzana przez mieszkańców obu metropolii.

Każdego roku na drogach Brazylii, największego kraju Ameryki Łacińskiej, ginie ponad 40 tys. osób. W latach 2002-2012 liczba wypadków drogowych wzrosła o 24,5 proc. Motoryzacja w Brazylii rozwija się szczególnie burzliwie; ocenia się, że codziennie do ruchu włącza się ok. 10 tys. nowych samochodów.

d2vhwo3

Podziel się opinią

Share
d2vhwo3
d2vhwo3
Więcej tematów