Trwa ładowanie...
d164iob

Karwowski: AWS używa władzy państwowej przeciwko Alternatywie

Według liderów Alternatywy, wyniki prawyborów w Bystrzycy stanowią ostrzeżenie dla AWS, żeby nie wykorzystywała władzy do walki z przeciwnikiem politycznym.

d164iob
d164iob

AWS, wykorzystując procedurę rejestracji komitetów wyborczych, poprzez podstawionych ludzi doprowadziła do sytuacji, w której usiłuje się negować istnienie naszego komitetu wyborczego, aby - nie z powodu niespełnienia wymogów ordynacji, tylko z powodu kruczków proceduralnych i łamania prawa w Polsce - doprowadzić do tego, iż nasz komitet nie wystartowałby w wyborach - mówił Tomasz Karwowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

W ubiegłym tygodniu PKW cofnęła swoją wcześniejszą decyzję o rejestracji Komitetu Wyborczego Alternatywa Ruch Społeczny motywując to tym, że komitet ten nie przedstawił wymaganej, prawomocnej decyzji sądu o wpisie do ewidencji partii politycznych. Decyzja o rejestracji Alternatywy nie uprawomocniła się, ponieważ do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynęła apelacja Komitetu Wyborczego Wyborców Alternatywa z Krakowa, kwestionująca decyzję sądu o rejestracji partii Alternatywa RS. O kłopoty z rejestracją Alternatywa RS oskarża polityków AWS.

Chciałem powiedzieć panu Krzaklewskiemu i panu Pałubickiemu, iż ich matactwa w stosunku do nas oraz inne działania, które kierują do nas, przynoszą skutki jak widać takie, że mamy trzy razy większe poparcie niż oni - powiedział Karwowski.

Jego zdaniem, wynik prawyborów w Bystrzycy (8,4% poparcia dla Alternatywy i ok. 3% dla AWS) stanowi dobre dla nich ostrzeżenie, żeby nie używali aparatu władzy przeciwko swoim przeciwnikom politycznym. (an)

d164iob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d164iob
Więcej tematów