Trwa ładowanie...
d1fyqmx
pomnik
23-04-2002 17:09

Karta pocztowa na cokole

Pomnik kartki pocztowej chce postawić w centrum Słupska grupa mieszkańców miasta. Pomnik miałby uhonorować twórcę karty pocztowej, urodzonego w Słupsku Pomorskim Heinricha von Stephana.

d1fyqmx
d1fyqmx

Karta miałaby stanąć na skwerze, tuż przy zabytkowym budynku poczty w centrum miasta. Zdaniem pomysłodawców i wiceprezydenta miasta, Andrzeja Obecnego, pomnik mógłby przyciągnąć do Słupska turystów, szczególnie niemieckich.

Kilka miesięcy temu w Słupsku odnaleziono tablicę pamiątkową sprzed wojny, poświęconą właśnie von Stephanowi. Wydobyto ją spod ulicy przed pocztą, którą kiedyś otwierał twórca karty pocztowej.

Von Stephan urodził się w 1831 roku. Był absolwentem słupskiego gimnazjum łacińskiego. Po jego ukończeniu objął posadę pisarza pocztowego w budynku XVII wiecznej poczty konnej. Po roku trafił do centrali pocztowej w Berlinie, gdzie po kilku latach został generalnym dyrektorem poczty niemieckiej. W 1877 zaczęły być popularne na całym świecie wymyślone przez niego karty pocztowe. Jeszcze za życia otrzymał honorowe obywatelstwo miasta Słupska. (mag)

d1fyqmx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fyqmx
Więcej tematów