Trwa ładowanie...
zmarły
Anna Pawluczuk
10-09-2018 14:53

Karol Śliwka nie żyje. Zmarł znany grafik, twórca plakatów i znaczków pocztowych

Karol Śliwka – ceniony polski artysta, twórca m.in. plakatów i znaczków pocztowych zmarł w wieku 86 lat.

Karol Śliwka nie żyje. Zmarł znany grafik, twórca plakatów i znaczków pocztowychŹródło: PAP
dttpmwc
dttpmwc

Karol Śliwka – znany i ceniony grafik nie żyje

W poniedziałek nad ranem, w wieku 86 lat zmarł Karol Śliwka – znany i ceniony artysta grafik. Śliwka jest autorem ponad 400 kultowych już znaków graficznych, opakowań, okładek książek i plakatów. To on zaprojektował znak PKO BP, Instytutu Matki i Dziecka czy WSiPu.

Karol Śliwka – autor wielu kultowych znaków firmowych

Karol Śliwka urodził się w 1932 roku na Pogórzu Śląskim w Harbutowicach. W 1959 roku skończył ASP w Warszawie. Zaprojektował wiele popularnych znaków handlowych.* Był pomysłodawcą m.in. charakterystycznej skarbonki – logo PKO Banku Polskiego, czy opakowań popularnych w PRL-u kosmetyków Wars*. To on zaprojektował etykietę rumu Seniorita, opakowanie papierosów Giewont oraz kultowe już opakowania słodyczy i czekolad Wedla. Jest również autorem logo Biblioteki Narodowej w Warszawie oraz Domu Towarowego Smyk.

dttpmwc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dttpmwc
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj