Trwa ładowanie...
d708bhl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Karetki z pomocą humanitarną z Krakowa wyruszyły na Ukrainę

Karetki pogotowia zapełnione artykułami medycznymi wyjechały z Krakowa na Ukrainę. Pomoc humanitarna o wartości 200 tys. zł została sfinansowana z budżetu woj. małopolskiego. Dary trafią do ośrodków zdrowia we Lwowie, Charkowie, Łucku i Iwano-Frankiwsku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ranni chłopcy w szpitalu w Doniecku
Ranni chłopcy w szpitalu w Doniecku (PAP/EPA, Fot: Alexander Ermochenko)
d708bhl

Niezbędne na Ukrainie środki medyczne: lekarstwa, środki opatrunkowe, dezynfekcyjne i odkażające, sprzęt jednorazowego użytku oraz środki ochrony osobistej przygotowało Krakowskie Pogotowie Ratunkowe przy wsparciu województwa małopolskiego.

- Pogotowie, jako jednostka, której powierzono przygotowanie pomocy humanitarnej rozeznało potrzeby pacjentów jednostek ochrony zdrowia na Ukrainie i zakupiło potrzebne przedmioty - poinformowała dyrektor pogotowia Małgorzata Popławska.

Jak przypomniał wicemarszałek województwa Wojciech Kozak, samorząd regionu od lutego tego roku aktywnie wspiera poszkodowanych w konflikcie nas Ukrainie. - Zaczęło się od rozesłania apelu do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w Małopolsce, w którym prosiliśmy o pomoc. Zebrane dary trafiły do potrzebujących - mówił.

d708bhl

W marcu zorganizowany został transport pacjenta z Ukrainy na leczenie do Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, a następnie do Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego im. dr S. Jasińskiego w Zakopanem. We wrześniu Sejmik Województwa Małopolskiego zadecydował o przekazaniu pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Na ten cel przeznaczonych zostało z budżetu regionu 200 tys. zł.

Konsul Ukrainy Serhij Caruk dziękując za transportu humanitarny powiedział, że dla osób poszkodowanych każdy gest dobroci wnosi nadzieję i wiarę na lepszą przyszłość. - Mamy świadomość, że potrzebujących właśnie takiej pomocy jest bardzo wielu, dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni - zaznaczył.

d708bhl

Podziel się opinią

Share

d708bhl

d708bhl
Więcej tematów