Trwa ładowanie...
d39o5ui

Kardynałowie krytykują papieża. Chodzi o rozwodników

Dwóch kardynałów oraz kilku innych dostojników Kościoła katolickiego zaprezentowało dokument krytykujący papieża Franciszka za jego otwarcie wobec osób rozwiedzionych, będących w nowych związkach. Deklarację zaprezentowano w sobotę podczas sympozjum w Rzymie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konserwatywnym duchownym nie podoba się stanowisko papieża Franciszka
Konserwatywnym duchownym nie podoba się stanowisko papieża Franciszka (PAP)
d39o5ui

Pod deklaracją podpisali się kardynałowie Burke i Brandmueller, a także biskup pomocniczy Astany w Kazachstanie Athanasius Schneider, były przewodniczący Senatu Włoch Marcello Pera oraz kardynał Zen Ze-kiun z Hongkongu. W ich opinii dopuszczanie rozwodników do przyjmowania komunii świętej jest "herezją". Jak tłumaczą, przez decyzję papieża Franciszka "szerzy się rosnący niepokój i zamęt".

Autorzy dokumentu zwrócili uwagę, że Ojciec Święty nie odpowiedział na prośbę o wyjaśnienia w tej sprawie, którą skierowało do niego milion wiernych oraz 250 uczonych. W Polsce pod adhortacją podpisało się prawie 150 tys. osób. Stanowisko papieża uznano za "zagrożenie dla jedności Kościoła".

Sygnatariusze deklaracji podkreślają, że zgodnie ze wskazaniami religii małżeństwo zawarte przez osoby ochrzczone jest nierozerwalne, a kto wstępuje w nowy związek za życia współmałżonka, "dopuszcza się grzechu cudzołóstwa". Dodali, że taka interpretacja jest nieodwołalna i dotyczy wszystkich bez wyjątku.

- Rozwiedzeni, którzy zawarli związek cywilny i nie są gotowi do życia w czystości nie mogą przystępować do komunii eucharystycznej - podsumowali autorzy dokumentu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39o5ui

Zobacz także: Ksiądz z Gorzowa wypiekał narkotyczne ciasteczka

d39o5ui

Podziel się opinią

Share

d39o5ui

d39o5ui
Więcej tematów