Trwa ładowanie...
24-09-2013 12:40

Kardynał Stanisław Ryłko będzie dalej kierował Papieską Radą ds. Świeckich

Papież Franciszek zatwierdził na stanowisku przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich kardynała Stanisława Ryłkę - poinformował Watykan. To kolejny watykański hierarcha, który pozostaje na swym urzędzie w obecnym pontyfikacie.

Kardynał Stanisław Ryłko będzie dalej kierował Papieską Radą ds. ŚwieckichŹródło: PAP/EPA, fot: Ciro Fusco
doptohp
doptohp

Zgodnie z przepisami kościelnymi wszyscy szefowie instytucji Kurii Rzymskiej - kongregacji i rad - ustąpili ze stanowisk wraz z rozpoczęciem wakatu w Stolicy Apostolskiej po abdykacji Benedykta XVI w lutym bieżącego roku.

Watykańskie biuro prasowe poinformowało, że Franciszek zatwierdził kardynała Ryłkę, a także przewodniczącego Papieskiej Rady Iustitia et Pax (Sprawiedliwość i Pokój) kardynała Petera Turksona.

Papieska Rada ds. Świeckich odpowiada za organizację Światowych Dni Młodzieży. Następne odbędą się w 2016 roku w Krakowie.

Kardynał Stanisław Ryłko został mianowany przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Świeckich przez Jana Pawła II w 2003 roku.

Wcześniej papież Franciszek zdecydował, iż na stanowiskach pozostaną mianowani przez Benedykta XVI prefekt Kongregacji Nauki Wiary arcybiskup Gerhard Ludwig Mueller oraz prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów kardynał Fernando Filoni.

doptohp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doptohp
Więcej tematów