Trwa ładowanie...
d3yu8wf

Kardynał Nycz zjadł śniadanie z dziećmi

Blisko 50 dzieci i kilkanaście znanych z mediów osób uczestniczyło w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich w świątecznym śniadaniu z kardynałem Kazimierzem Nyczem. Caritas zaprezentował Program Skrzydła, który ma objąć pomocą kolejnych 500 dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kardynał Nycz zjadł śniadanie z dziećmi
(PAP)
d3yu8wf

Programem Skrzydła, którego celem jest pomoc dzieciom w zakupie podręczników, zeszytów i ubrania, został zainaugurowany w 2005 roku i dotychczas objęto nim około 3 tys. dzieci - powiedział podczas spotkania dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Program jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. W jego ramach firmy bądź osoby prywatne mogą zobowiązać się do wspierania ucznia przez co najmniej jeden semestr. Firmom i osobom, które tego chcą, Caritas zapewnia anonimowość.

Kardynał Kazimierz Nycz, zwracając się do dzieci, wyraził radość z ich obecności w Pałacu Arcybiskupim i życzył im, by przychodziły tam jak najczęściej. Pytał dzieci, gdzie najczęściej jadają śniadanie: w domu czy w przedszkolu. Przypomniał, że niedzielne, wielkanocne śniadanie będzie najważniejsze. - Ważniejsze nawet niż to śniadanie w Pałacu Arcybiskupów - powiedział.

d3yu8wf

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z warszawskich świetlic w wieku od kilku do kilkunastu lat. Przygotowano dla nich 17 strusich i 50 kurzych jaj, które malowały wspólnie z uczestniczącymi w spotkaniu znanymi z mediów dziennikarzami i artystami. Przyłączył się do nich także kardynał Nycz. Najczęściej dominowały kolory: żółty i zielony.

Podczas spotkania w Pałacu Arcybiskupim serwowano m.in. koreczki naleśnikowe z pastą z łososia, jajka z pastą z makreli, babeczki z pastą jajeczną ze szczypiorkiem.

Przed wejściem do Pałacu dzieci zabawiał kataryniarz z papugą i z małpą. Po spotkaniu dzieci wyszły z Pałacu ze wspólnym zdjęciem i koszyczkami ze święconką.

d3yu8wf

Podziel się opinią

Share
d3yu8wf
d3yu8wf
Więcej tematów