Trwa ładowanie...

Kardynał George Pell winny pedofilii. Były współpracownik papieża Franciszka może spędzić 50 lat w więzieniu

Kardynał George Pell został uznany przez australijską ławę przysięgłych za winnego czynów pedofilskich. W środę sąd rozpocznie posiedzenie, którego celem będzie określenie wyroku w sprawie molestowania nieletnich przez kardynała Pella.

Kardynał George Pell winny pedofilii. Były współpracownik papieża Franciszka może spędzić 50 lat w więzieniuŹródło: East News, fot: ASANKA BRENDON RATNAYAKE
dtu4u0v
dtu4u0v

Kardynał George Pell miał molestować 13-latków

Kardynał Geroge Pell został uznany za winnego w sprawie molestowania dwóch 13-letnich chłopców, do którego miało dojść w 1996 roku, w katedrze w Melbourne. Ława przysięgłych, składająca się z 12 osób, jednoznacznie podjęła decyzję dotyczącą winy kardynała Pella. W środę 27 lutego odbędzie się posiedzenie, którego celem będzie orzeczenie wymiaru kary. Duchownemu grozi nawet 50 lat więzienia.

Kardynał George Pell nie przyznaje się do winy i zapowiada apelację od wyroku.

Kardynał George Pell – były skarbnik Watykanu

Kardynał Pell był jednym z najbliższych współpracowników papieża Franciszka. W 2014 roku kardynał Pell został mianowany prefektem Sekretariatu ds. Ekonomii (odpowiednik ministra finansów w Watykanie). Sprawa molestowania wyszła na jaw w czerwcu 2017 roku. Wówczas papież Franciszek udzielił kardynałowi urlopu na czas procesu. W grudniu 2018 roku Franciszek zdecydował się usunąć Pella z Rady Kardynałów. Dodatkowo duchowny nie pełni już funkcji skarbnika w Watykanie.

Po upublicznieniu wyroku, który zapadł jeszcze w grudniu, kardynał Pell otrzymał od papieża Franciszka zakaz publicznego pełnienia posługi kapłańskiej, a także kontaktu z nieletnimi. Z treści oświadczenia Watykanu dowiadujemy się, że są to środki zapobiegawcze, obowiązujące do momentu potwierdzenia faktów, a także ogłoszenia wyniku apelacji.

dtu4u0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtu4u0v
Więcej tematów