Trwa ładowanie...

Kard. Dziwisz: Ojczyzna potrzebuje prawa i sprawiedliwości

Biblijne słowa "prawo i sprawiedliwość" w sposób szczególny zobowiązują tych, którzy do nich nawiązują w działalności publicznej. Wiemy, jak bardzo naszej Ojczyźnie potrzeba tych dwu wartości - mówił metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz podczas mszy św. odprawionej dla uczestników kongresu PiS w Krakowie.
Share
Kard. Dziwisz: Ojczyzna potrzebuje prawa i sprawiedliwości
Źródło: PAP
d2tpp7y

- Te oryginalne, biblijne słowa - "prawo i sprawiedliwość" - powinniśmy wymawiać z najwyższym szacunkiem i odpowiedzialnością. A jeżeli przyjmujemy je jako program działania, powinniśmy pamiętać, że mają swoje źródło w naszym Stwórcy i Panu, i że w sposób szczególny zobowiązują tych, którzy do nich nawiązują w działalności publicznej, troszcząc się o dobro wspólne - zaznaczył kardynał Stanisław Dziwisz w homilii wygłoszonej w bazylice Mariackiej.

Metropolita krakowski powiedział, że hasło "Prawo i Sprawiedliwość" budziło i budzi w sercach ludzi prawych szacunek i wielkie nadzieje. - Wiemy, jak bardzo naszej Ojczyźnie potrzeba tych dwu wielkich wartości - dodał.

Jak mówił do zgromadzonych kardynał Dziwisz, ludzie wierzący wiedzą, jak trudno jest w naszej rzeczywistości harmonizować prawa stanowione w Ojczyźnie z prawem Boga.

d2tpp7y

- Skoro opowiedzieliśmy się za programem, który stoi na straży prawa i sprawiedliwości, trzeba osobistym świadectwem życia ukazywać jego piękno i moc - zaznaczył metropolita krakowski. Przyznał, że "po ludzku biorąc nie jest to łatwe, zważywszy na układy, w jakich żyjemy".

Kardynał Dziwisz zaapelował w homilii, aby troska o rodzinę zajmowała w naszym narodzie centralne miejsce, bo zdrowa i liczna rodzina zadecyduje o naszej przyszłości.

- Kościół w Polsce przeżywa ten rok pod hasłem "Otoczmy troską życie". W tak sformułowanym haśle zawiera się także troska o dobro rodziny, która jest podstawowym środowiskiem życia człowieka. Wymaga to zarówno ciągłej aktualizacji praw, jak i większej troski o sprawiedliwość okazaną rodzinie - dodał.

"Kard. Dziwisz wsparł nas duchowo"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się po mszy z kardynałem Dziwiszem. Jak powiedział TVN24 była to "bardzo miła rozmowa" odnosząca się do kongresu PiS. - Ale rozmawialiśmy i o innych sprawach: święcie Trzech Króli, Uniwersytecie Papieskim w Krakowie, o rzeczach ważnych dla krakowskiego kościoła, dla polskiego kościoła i co za tym idzie, dla Polski - podkreślił.

d2tpp7y

Jak dodał, kardynał Dziwisz "wsparł nas duchowo, w tym przedsięwzięciu, które teraz trwa". - To jest przedsięwzięcie bardzo ważne i to wsparcie duchowe jest dla nas ogromnie istotne - zaznaczył prezes PiS.

W niedzielę w Nowej Hucie odbędzie się drugi, ostatni dzień programowego kongresu PiS. Na godz. 14. zaplanowano godzinne programowe przemówienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Następnie delegaci będą głosować nad przyjęciem nowego programu partii pod nazwą "Polska nowoczesna, solidarna, bezpieczna". Zawiera on propozycje PiS dotyczące m.in. zmian ustrojowych, gospodarki, działań antykryzysowe.

d2tpp7y

Podziel się opinią

Share
d2tpp7y
d2tpp7y
Więcej tematów