Trwa ładowanie...
d13wo81
d13wo81

Karawana Medialna: znani o globalizacji

W niedzielę o godzinie 18.00 w studiu Radiostacji rozpoczął się projekt Karawana Medialna: cykl moderowanych dyskusji z udziałem wybitnych znawców problemu globalizacji oraz młodych ludzi - jej zwolenników i przeciwników. Celem Karawany jest edukacja młodych ludzi, zainteresowanych zjawiskiem globalizacji i jego konsekwencjami we współczesnym świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d13wo81

W pierwszej dyskusji wziął udział dziennikarz i pisarz Ryszard Kapuściński, autor tłumaczonych na kilkanaście języków książek o Afryce i Ameryce Południowej, znawca problemów społecznych i politycznych w najbiedniejszych regionach świata. Audycja z udziałem tego znanego reportażysty została nagrana na płycie CD i będzie wstępem do kolejnych rozmów. Audycje prowadzą dziennikarze pisma Aktivist i Radiostacji. W pierwszej dyskusji - telefonicznie oraz za pośrednictwem IRC - brali udział także słuchacze.

Karawana Medialna zaprosi do publicznej dyskusji reprezentantów grup protestujących przeciwko globalizacji, przedstawicieli instytucji światowych, naukowców i pisarzy, znawców zarówno zjawisk globalizacyjnych jak i mediów. Nowy projekt ma umożliwić dialog i zgłaszanie pomysłów i zastrzeżeń za pośrednictwem radia, prasy, telewizji i Internetu. Każda dyskusja zostanie zarejestrowana i rozpowszechniona w mediach - radiu, telewizji, drukowanych magazynach i portalach internetowych.(kar)

d13wo81

Podziel się opinią

Share

d13wo81

d13wo81
Więcej tematów