Trwa ładowanie...
d1pp96h
05-05-2006 13:05

Kantor, Althamer i Kozyra na wystawie w Zachęcie

"Teatr niemożliwy" - pod takim tytułem w
warszawskiej Zachęcie będzie można oglądać wystawę
twórczości Tadeusza Kantora w kontekście współczesnej sztuki
polskiej - dzieł Katarzyny Kozyry, Pawła Althamera, Roberta
Kuśmirowskiego i Artura Żmijewskiego.

d1pp96h
d1pp96h

Jak podkreślają kuratorzy wystawy - Sabine Folie i Hanna Wróblewska - wystawa nie ma na celu ukazania podobieństw czy pokrewieństw i zależności pomiędzy Kantorem a młodą generacją twórców, ale raczej wspólnych problemów i zagadnień, przy różnorodności ich postaw artystycznych.

Prezentowane będą m.in. obiekty ze spektakli Kantora, rysunki do przedstawień oraz dokumentacja filmowa i fotograficzna. Obok nich - instalacje wideo oraz performance Katarzyny Kozyry (kolejne etapy jej najnowszego projektu "In art dreams come true"), film Artura Żmijewskiego "Lekcja Śpiewu 2" oraz rzeźbiarskie portrety Pawła Althamera.

Robert Kuśmirowski, jako jedyny z zaproszonych artystów do udziału w wystawie podejmuje bezpośrednią grę z Kantorem biorąc za temat swej najnowszej pracy ławkę z "Umarłej klasy", słynnego spektaklu Tadeusza Kantora.

Wcześniej ekspozycja prezentowana była w londyńskim Barbican Centre i w wiedeńskim Kunsthalle Wien.

d1pp96h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pp96h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj