Trwa ładowanie...
22-10-2014 15:54

Kandydatka Bezpartyjnych Samorządowców przedstawiła program

Kandydatka na prezydenta Wrocławia z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców, Aldona Wiktorska-Święcka, zaprezentowała swój program wyborczy.

Kandydatka Bezpartyjnych Samorządowców przedstawiła programŹródło: Facebook / Oficjalny Profil Kandydatki
d2vezqy
d2vezqy

- Rafał Dutkiewicz w swojej pierwszej kadencji świetnie wykorzystał sprzyjające możliwości związane z akcesją Polski do Unii Europejskiej i gwałtownym rozwojem gospodarczym. Wrocław przyspieszył, a marka miasta stała się coraz bardziej licząca w kraju i w Europie. Niestety, kolejne lata sprawowania rządów przez Rafała Dutkiewicza pokazały, że miasto dostało zadyszki - tłumaczy Aldona Wiktorska-Święcka, kandydatka na prezydenta Wrocławia z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców.

- Proponuję Państwu nowy styl przywództwa. Zamiast na spektakularnych i kosztownych projektach, skupię się na rozwiązaniu codziennych problemów mieszkańców, angażując ich w rzeczy ważne i wielkie - kontynuuje kandydatka. Program "Z nową energią dla Wrocławia" opiera się na pięciu priorytetach - zintegrowanym zarządzaniu miastem, innowacyjności, współpracy, słuchaniu mieszkańców i dbałości o środowisko naturalne.

W ramach "Wrocławia Inteligentnego", w którym najważniejszy jest zintegrowany system zarządzania, Wiktorska - Święcka planuje zmiany w gospodarowaniu mieszkaniami komunalnymi, stworzenie nowych przedszkoli, zwiększenia ilości terenów i obiektów rekreacyjnych. Kandydatka obiecuje także stworzenie alternatywnych środków transportu, m.in. taksówek wodnych.

"Wrocław Innowacyjny" to kolejny punkt programu Aldony Wiktorskiej-Święckiej. Zakłada on współpracę magistratu z wrocławskimi szkołami wyższymi i think-tankami, dzięki czemu można będzie tworzyć lepsze rozwiązania dla miasta. Kandydatka chce również zacieśnić współpracę Wrocławia z Dreznem i Pragą.

d2vezqy

"Wrocław Współpracujący" to przede wszystkim chęć zwiększenia udziału mieszkańców w rządzeniu miastem. Pod tym punktem znalazły się m.in. obietnice zwiększenia kwoty budżetu partycypacyjnego, powołanie Rady Przedsiębiorców i Rzemieślników czy uruchomienie centrów edukacji obywatelskiej.

Pod hasłem "Wrocławia Reagującego" znalazły się projekty, mające być wyrazem realizacji potrzeb mieszkańców Wrocławia. Wiktorska-Święcka obiecuje zwrócenie szczególnej uwagi na funkcjonowanie osiedli, planuje wzmocnienie i rozbudowę sieci lokalnych partnerstw działających na terenie osiedli oraz rozszerzenie zasięgu projektu Wrocławskiego Parku Kulturowego.

Ostatni punkt programu to "Wrocław Zielony". W nim zawarły się plany zwrócenia się Wrocławia z powrotem "przodem do rzeki" i wykorzystanie potencjału, jaki stwarza Odra wraz z jej dopływami. Kandydatka obiecuje również, że będzie starała się zachęcić wrocławian do korzystania z terenów zielonych oraz że postawi w mieście na rozwiązania niskoemisyjne i zarazem efektywne energetycznie.

W programie Aldony Wiktorskiej-Święckiej znalazło się również miejsce na zmiany, jakie powinny zajść na wrocławskich osiedlach. Kandydatka Bezpartyjnych Samorządowców obiecuje m.in. rewitalizację terenu wokół Dworca Nadodrze, stworzenie w zajezdni Dąbie muzeum komunikacji, stworzenie estrady w Parku Południowym, tramwaj na Jagodno i Popowice, modernizację systemu komunikacji w zachodnich dzielnicach Wrocławia czy stworzenie basenu przy ul. Wilanowskiej na Zakrzowie.

- Mój program tym różni się od pozostałych, że jest możliwy do urzeczywistnienia. Nie jest festiwalem kampanijnych obietnic bez pokrycia, lecz wynika z gruntownej analizy procesów rozwoju miast w Europie oraz miejsca, jakie Wrocław wśród nich zajmuje - podsumowuje swój program Aldona Wiktorska-Święcka.

d2vezqy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vezqy
Więcej tematów