ycipk-2nvf7n
ycipk-2nvf7n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
prezydent

Kandydat Stronnictwa Pracy na prezydenta

Prezes Stronnictwa Pracy Zbigniew Wrzesiński
będzie kandydatem tej partii na prezydenta RP - zdecydowała w
Gliwicach Naczelna Rada Polityczna Stronnictwa. Poinformował o tym
w niedzielę prezes śląskiego okręgu ugrupowania Marian Andrzejczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2nvf7n

Politycy, którzy działają na polskiej scenie politycznej od 15 lat, są już niewiarygodni. Wyborcom potrzebni są ludzie krystalicznie czyści i godni zaufania. Nasz kandydat jest specjalistą z zakresu termodynamiki, na pewno trochę tej energii przeniesie do polityki - powiedział Andrzejczak.

Dla Wrzesińskego, priorytetem jego działalności politycznej jest rozwój naukowy i technologiczny kraju poprzez umożliwienie edukacji młodzieży. Powinniśmy, tak jak Chińczycy, umożliwiać młodym ludziom kształcenie za granicą, w najlepszych ośrodkach, tworząc jednocześnie taki system finansowy, który zachęci ich do powrotu do Polski i budowania naszej gospodarki - uważa.

Dr Zbigniew Wrzesiński jest pracownikiem Politechniki Warszawskiej, inżynierem mechanikiem. Wcześniej działał w AWS, m.in. na rzecz przekształcenia tego ruchu w partię. Stronnictwo Pracy sytuuje w centrum sceny politycznej. Jak podał - liczy ono obecnie ok. 1000 członków.

ycipk-2nvf7n

Stronnictwo Pracy powstało w październiku 2000 roku przez połączenie ugrupowań: Chrześcijańska Demokracja-Stronnictwo Pracy i Koalicja Ludowo-Niepodległościowa. Partia nawiązuje do utworzonego w 1937 roku Stronnictwa Pracy, które działało w rządzie polskim na uchodźstwie oraz w okupowanym kraju.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2nvf7n

ycipk-2nvf7n
ycipk-2nvf7n