WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
prezydent

Kandydat Stronnictwa Pracy na prezydenta

Prezes Stronnictwa Pracy Zbigniew Wrzesiński
będzie kandydatem tej partii na prezydenta RP - zdecydowała w
Gliwicach Naczelna Rada Polityczna Stronnictwa. Poinformował o tym
w niedzielę prezes śląskiego okręgu ugrupowania Marian Andrzejczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Politycy, którzy działają na polskiej scenie politycznej od 15 lat, są już niewiarygodni. Wyborcom potrzebni są ludzie krystalicznie czyści i godni zaufania. Nasz kandydat jest specjalistą z zakresu termodynamiki, na pewno trochę tej energii przeniesie do polityki - powiedział Andrzejczak.

Dla Wrzesińskego, priorytetem jego działalności politycznej jest rozwój naukowy i technologiczny kraju poprzez umożliwienie edukacji młodzieży. Powinniśmy, tak jak Chińczycy, umożliwiać młodym ludziom kształcenie za granicą, w najlepszych ośrodkach, tworząc jednocześnie taki system finansowy, który zachęci ich do powrotu do Polski i budowania naszej gospodarki - uważa.

Dr Zbigniew Wrzesiński jest pracownikiem Politechniki Warszawskiej, inżynierem mechanikiem. Wcześniej działał w AWS, m.in. na rzecz przekształcenia tego ruchu w partię. Stronnictwo Pracy sytuuje w centrum sceny politycznej. Jak podał - liczy ono obecnie ok. 1000 członków.

WP

Stronnictwo Pracy powstało w październiku 2000 roku przez połączenie ugrupowań: Chrześcijańska Demokracja-Stronnictwo Pracy i Koalicja Ludowo-Niepodległościowa. Partia nawiązuje do utworzonego w 1937 roku Stronnictwa Pracy, które działało w rządzie polskim na uchodźstwie oraz w okupowanym kraju.

Polub WP Wiadomości
WP
WP