Trwa ładowanie...
d2zktyw

Kandydat SLD na prezydenta zostanie wskazany na początku roku. Miller zgłasza Kalisza

Na posiedzeniu Rady Krajowej SLD szef partii Leszek Miller zgłosił kandydaturę b. polityka Sojuszu Ryszarda Kalisza na prezydenta, ale ostatecznie ustalono, że kandydat zostanie wskazany na konwencji SLD na przełomie stycznia i lutego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kandydat SLD na prezydenta zostanie wskazany na początku roku. Miller zgłasza Kalisza
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d2zktyw

Kalisz to były polityk tej partii, w przeszłości m.in. szef kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz minister spraw wewnętrznych i administracji. Wiosną zeszłego roku został wyrzucony z SLD za współpracę z konkurującym z Sojuszem projektem Europa Plus, założonym przez Kwaśniewskiego i Janusza Palikota. Obecnie Kalisz kieruje stowarzyszeniem Dom Wszystkich Polska.

Wcześniej politycy SLD w kontekście kandydata na prezydenta najczęściej wymieniali nazwisko b. szefa tej partii Wojciecha Olejniczaka. Z nieoficjalnych informacji pochodzących z otoczenia Olejniczaka, wynika że odmówił on startu.

Kalisz z kolei pytany w piątek, czy chciałby startować na prezydenta, odparł: "Nie mówię 'nie', nie mówię 'tak', tylko po prostu uważam, że dla równowagi politycznej w Polsce potrzebna jest silna lewica". - Jestem osobą, która akurat - jako były szef kancelarii prezydenta - na pracy prezydenta się zna - dodał wówczas Kalisz.

W sobotę o godz.15. po posiedzeniu Rady Krajowej, odbyć ma się konferencja szefa partii Leszka Millera.

d2zktyw

Podziel się opinią

Share
d2zktyw
d2zktyw
Więcej tematów