Trwa ładowanie...
d1mqfee
20-11-2014 07:53

Kandydat PiS na prezydenta krytykuje Komorowskiego

Andrzej Duda zarzuca Bronisławowi Komorowskiemu "prezydenturę żyrandolową". - Pan prezydent siedzi pod żyrandolem i podpisuje wszystkie dotkliwe ustawy, jakie zgłosi Platforma Obywatelska - mówi kandydat na prezydenta z ramienia PiS. Sam obiecuje, że jego prezydentura byłaby aktywna. - Zrobiłbym też wszystko, by zasypywać wszystkie podziały polityczne - przekonuje. Jak zamierza to zrobić? Jak zamierza zasypać podziały w samym PiS? - oglądaj program "Z każdej strony".

d1mqfee
d1mqfee

Kandydaturę europosła na prezydenta ogłosił Jarosław Kaczyński w Krakowie podczas uroczystości 11listopada. Szanse Dudy w pojedynku z popularnym prezydentem Komorowskim na razie ocenia się jako umiarkowane lub wręcz niewielkie. Wielu podkreśla jednak młodość, wykształcenie i już spore doświadczenie na scenie politycznej europosła. Sam Duda przyznaje: - Może i wyglądam przy obecnym prezydencie jak nowicjusz, ale przynajmniej w nic nie jestem uwikłany.

Andrzej Duda, minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, podkreśla, że jest jego uczniem i wzorując się na nim chciałby prowadzić aktywną prezydenturę.

Wybory prezydenckie w 2015 roku w zwykłym terminie mogą się odbyć między 3 a 17 maja 2015. II tura – w wypadku gdy żaden kandydat nie uzyska większości głosów – będzie miała miejsce między 17 a 31 maja 2015 r.

d1mqfee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mqfee
Więcej tematów