Kandydat PiS na prezydenta krytykuje Komorowskiego
Kandydaturę europosła na prezydenta ogłosił Jarosław Kaczyński w Krakowie podczas uroczystości 11listopada. Szanse Dudy w pojedynku z popularnym prezydentem Komorowskim na razie ocenia się jako umiarkowane lub wręcz niewielkie. Wielu podkreśla jednak młodość, wykształcenie i już spore doświadczenie na scenie politycznej europosła. Sam Duda przyznaje: - Może i wyglądam przy obecnym prezydencie jak nowicjusz, ale przynajmniej w nic nie jestem uwikłany.
Andrzej Duda, minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, podkreśla, że jest jego uczniem i wzorując się na nim chciałby prowadzić aktywną prezydenturę.
Wybory prezydenckie w 2015 roku w zwykłym terminie mogą się odbyć między 3 a 17 maja 2015. II tura – w wypadku gdy żaden kandydat nie uzyska większości głosów – będzie miała miejsce między 17 a 31 maja 2015 r.