Trwa ładowanie...

Kandydat bez maseczki. Warchoł będzie ukarany?

W ostatnim czasie Marcin Warchoł często widziany był w miejscach publicznych bez maseczki. Za ignorowanie zasad sanitarnych kandydat na prezydenta Rzeszowa spotkał się z szeroką krytyką. Teraz wiceministra sprawiedliwości mogą czekać konsekwencje.
Share
Kandydat bez maseczki. Warchoł będzie ukarany?
Kandydat bez maseczki. Warchoł będzie ukarany? Źródło: East News, Fot: Grzegorz Bukała
dki4hi8

O sprawie poinformowało we wtorek RMF FM. Wiceminister sprawiedliwości ma zostać pociągnięty do odpowiedzialności za zdarzenie z 8 marca 2021. W Dniu Kobiet kandydat na prezydenta Rzeszowa - wbrew obowiązującym przepisom - nie zakrywał ust i nosa w miejscu publicznym. Podkarpaccy mundurowi przygotowali wniosek o uchylenie wiceministrowi sprawiedliwości immunitetu.

O informację dot. działań mundurowych w tej sprawie zwrócili się dziennikarze radia. - Materiały dotyczące czynności wyjaśniających w sprawie zostały przesłane do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji z wnioskiem o udzielenie pomocy prawnej w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie osoby posiadającej immunitet - przekazał Adam Szeląg z rzeszowskiej komendy.

O losach ewentualnego wniosku zadecyduje Sejm. Komenda Główna Policji pismo będzie musiała złożyć do laski marszałkowskiej za pośrednictwem Prokuratura Generalnego, którym jest Zbigniew Ziobro - bezpośredni przełożony wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.

- Jeśli Pan poseł prof. Marcin Warchoł nieświadomie naruszył rozporządzenie, oczywiście jest gotów natychmiast opłacić mandat - przekonuje w rozmowie z RMF FM sztab kandydata Solidarnej Polski. W przesłanym oświadczeniu przekonują jednak, że innym kandydatom - Ewie Leniart oraz Konradowi Fijołkowi - również zdarzało się pojawiać w miejscach publicznych bez zasłaniania ust i nosa.

dki4hi8

Za brak maseczki policja może wystawić mandat do 1000 złotych. Funkcjonariusze mogą też skierować sprawę do sanepidu, który za niestosowanie się do przepisów może nakładać kary administracyjne od 5 do 30 tys. złotych.

Nie pierwszy i nie drugi raz

Marcin Warchoł na kampanijnym szlaku wielokrotnie pojawiał się w miejscach publicznych bez maseczki. Ostatni raz miało to miejsce 27 marca, gdy kandydat pochwalił się rodzinnym spacerem po centrum Rzeszowa. - Trudno jeść loda w masce - tłumaczył Warchoł w mediach społecznościowych.

Postawa wiceministra sprawiedliwości spotkała się z dosadną krytyką pozostałych członków rządu. - Wstyd (...). Apeluję do pana ministra, aby w sposób rzetelny wykonywał swoje obowiązki - przekazał wówczas Piotr Mueller.

dki4hi8

Koronawirus. Warszawa opustoszała przed Wielkanocą. Dr Sutkowski zmartwiony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dki4hi8

Podziel się opinią

Share
dki4hi8
dki4hi8
Więcej tematów