Trwa ładowanie...

Kandydaci PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Kamila Gasiuk-Pihowicz: to kpina i szyderstwo z TK

To kpina i szyderstwo z Trybunału Konstytucyjnego i wszystkich obywateli i obywatelek – stwierdziła Kamila Gasiuk-Pihowicz, komentując informację, że Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz oraz Elżbieta Chojna-Duch będą kandydatami PiS na sędziów TK.

Kandydaci PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Kamila Gasiuk-Pihowicz: to kpina i szyderstwo z TKŹródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d4eptdg
d4eptdg

Kamila Gasiuk-Pihowicz nie kryła rozgoryczenia. - Jeśli myśleliśmy, że PiS sprowadził Trybunał Konstytucyjny na dno, okazuje się, że może być gorzej - stwierdziła.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że w piątek klub PiS zgłosił kandydatury na sędziów TK: Stanisława Piotrowicza, Krystyny Pawłowicz i Elżbiety Chojny-Duch. 3 grudnia 2019 r. kończą się kadencje trzech sędziów TK: Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara.

Gasiuk-Pihowicz oceniła, że kandydaci PiS "dobiją tę instytucję ostatecznie". - Obecna władza ciągnie polską demokrację na dno - oświadczyła, dodając, że "pan Piotrowicz dostanie stanowisko w Trybunale Konstytucyjnym za służenie PiS".

Marcin Kierwiński ocenił, że kandydaci PiS to symbol "postępującego procesu upolityczniania Trybunału Konstytucyjnego".

d4eptdg

- Wszystkie skompromitowane osoby, które nie dostały się do Sejmu, dziś mają trafić do Trybunału Konstytucyjnego - podkreślił, dodając, że Stanisław Piotrowicz to "twarz dewastowania polskich sądów".

Zgodnie z regulaminem Sejmu, wnioski w sprawie kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego składa się marszałkowi w terminie 30 dni przed upływem kadencji. Sędziów TK wybiera Sejm bezwzględną większością głosów. Prezesa TK wybiera się na 6 lat - od grudnia 2016 prezesem Trybunału jest Julia Przyłębska.

Zobacz też: Donald Tusk wydaje książkę. Andrzej Dera wyjaśnia dlaczego, nie robi tego prezydent Duda

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4eptdg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eptdg
Więcej tematów