18-04-2005 14:30

Kandydaci na rektora SGH rywalizowali na basenie

Kandydaci na rektora warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej w ramach kampanii przedwyborczej nie ograniczają się do prezentacji swoich programów. W poniedziałek w Warszawie profesorowie rywalizowali na basenie. W wyścigu pływackim wygrał dotychczasowy rektor Marek Rocki. Nowy rektor SGH zostanie wybrany 18 maja.

Kandydaci na rektora SGH rywalizowali na basenieŹródło: PAP
d3g9eo3
d3g9eo3

W pływackich zawodach z Rockim konkurowało trzech z pięciu kandydatów na stanowisko rektora - prof. Adam Budnikowski, prof. Kazimierz Kloc oraz prof. Joachim Osiński. Nie wystartowali natomiast prof. Tomasz Szapiro oraz prof. Jerzy Nowakowski.

Uczestnicy zmierzyli się na dystansie 2 X 25 m - pierwszą długość pokonali na grzbiecie, drugą - kraulem. Zawody wygrał obecny rektor - w latach 70. mistrz Polski Wyższych Szkół Ekonomicznych w pływaniu. Dystans przepłynął w 40,3 sekundy, ale nie był zadowolony z wyniku, bo w czasach młodości pokonywał go o 12 sekund szybciej. Drugie miejsce zajął prof. Kloc.

Ten wyścig to nie pojedynek, ale zabawa, która miała pokazać, że w SGH sport jest szalenie ważny. To najłatwiejszy etap w drodze do rektoratu SGH - powiedział w poniedziałek prof. Rocki.

Najważniejsze starcie czeka kandydatów 18 maja. Nowego rektora, którego kadencja rozpocznie się 1 września, wybierze Uczelniane Kolegium Elektorów. Jeśli wejdą w życie proponowane zmiany w ustawie o szkolnictwie wyższym - przyszły rektor SGH rządzić będzie szkołą przez następne 4 lata - od 1 września 2005 r. do 31 sierpnia 2009 r.

Poniedziałkowe zmagania pływaków zostały sfilmowane i będzie je można zobaczyć 20 kwietnia podczas Dnia Sportu w SGH. Podczas uroczystości, która wpisuje się w tegoroczne obchody 100-lecia uczelni, rozgrywane będą zawody, turnieje i pokazy sportowe.