Trwa ładowanie...

Kanclerz Austrii chce zawracać imigrantów do Afryki. "Trzeba zabezpieczyć granice"

Sebastian Kurz liczy, że uda mu się wykorzystać prezydencję Austrii w UE, by zapobiec dalszym falom imigrantów napływającym do Europy. Lider konserwatywnej OeVP chce stworzyć nowy system radzenia sobie z napływem uchodźców.

Share
Kanclerz Austrii chce zawracać imigrantów do Afryki. "Trzeba zabezpieczyć granice"
Źródło: East News, fot: Angelika von Stocki/face to face
d3apmob

- Nasz cel jest bardzo jasny - aby w Europie nie było wyłącznie dyskusji o programie relokacji imigrantów, tylko żeby w końcu zmienić temat i skupić się na zabezpieczeniu zewnętrznych granic - wyjaśnił.

Kanclerz Austrii twierdzi, że nie ma sensu dyskutować o obecnym systemie kwot relokacyjnych, ponieważ wschodnie państwa odmawiają jego akceptacji. Kurz jest zwolennikiem rozwiązania, według którego ratowani na Morzu Śródziemnym imigranci byliby zawracani do Afryki, a nie przywożeni do Europy. Polityk obiecał również, że położy kres nielegalnej imigracji.

Kurz twierdzi, że warto rozważyć poszerzenie kompetencji Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex). Kanclerz Austrii będzie dyskutował o tej kwestii z przywódcami innych państw UE podczas szczytu w sprawie migracji i bezpieczeństwa, który odbędzie się 20 września.

Zobacz także: Żakowski: „Za chwilę będziemy pełzali przed Europą"

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3apmob

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3apmob
d3apmob
Więcej tematów