Qaqwqwrqw

Kanada. Polski ksiądz zaatakowany podczas mszy. Obroniły go babcie

Nieznany mężczyzna rzucił się na duchownego i próbował go udusić. Na pomoc księdzu ruszyły uczestniczki mszy. Starsze panie zaczęły okładać agresora laskami. Napastnik uciekł, ale jest poszukiwany przez policję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do ataku na polskiego księdza doszło w kościele Matki Bożej Królowej Polski w kanadyjskim Edmonton
Do ataku na polskiego księdza doszło w kościele Matki Bożej Królowej Polski w kanadyjskim Edmonton (maps.google.pl)
Qaqwqwrqw

Do ataku doszło 13 marca w kanadyjskim Edmonton, ale cała historia wyszła na jaw dopiero teraz. Pod koniec wieczornej mszy świętej w parafii Matki Bożej Królowej Polski ksiądz żegnał się z wiernymi, kiedy zauważył młodego mężczyznę. Wtedy zapytał się go, czy mówi po polsku. Po otrzymaniu odpowiedzi przeczącej nieznajomy rzucił się na ks. Marcina Mironiuka i zaczął go dusić.

Na ratunek duchownemu ruszyły uczestniczki nabożeństwa, które zaczęły okładać napastnika laskami - podaje portal cbc.ca. Akcja się powiodła, bo napastnik uciekł. Polski ksiądz był wstrząśnięty atakiem, ale doszedł już do siebie. Nie doznał poważniejszych obrażeń.

Qaqwqwrqw

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie i wciąż poszukuje sprawcy ataku. Według rysopisu ma ok. 25 lat, białą karnację, 175 cm i krótkie, ciemne włosy. Był ubrany w czerwoną koszulę i czarną kurtkę. W momencie napaści prawdopodobnie był pijany, bo czuć było od niego alkohol.

Zobacz także: Skarpety od proboszcza. Tak ksiądz chce zebrać fundusze na remont kościoła

Qaqwqwrqw

Źródło: cbc.ca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw