Trwa ładowanie...
dqzhv5q

Kanada. Katastrofa odrzutowca Canadair Tutor CT-114. Zginęła kapitan Jennifer Casey

Katastrofa samolotu w Kanadzie. Odrzutowiec Canadair Tutor CT-114 spadł na ziemię tuż obok budynku mieszkalnego. Zginęła kapitan Jennifer Casey, rzeczniczka prasowa zespołu akrobacji lotniczych Snowbirds.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kanada. Kapitan Jennifer Casey zginęła w katastrofie odrzutowca.
Kanada. Kapitan Jennifer Casey zginęła w katastrofie odrzutowca.
dqzhv5q

W Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie rozbił się samolot Królewskich Kanadyjskich Sił Lotniczych (RCAF) - Canadair Tutor CT-114, jeden z kilku wykorzystywanych w pokazach zespołu akrobacji lotniczych Snowbirds. RCAF potwierdziła, że zginęła kapitan Jennifer Casey. Drugi z pilotów odniósł poważne obrażenia, ale na szczęście nie zagrażają one jego życiu. Do katastrofy w Kanadzie doszło w niedzielę 17 maja.

Kanada. Katastrofa w Kamloops. Odrzutowiec Canadair Tutor CT-114 rozbił się chwilę po starcie

Samolot Królewskich Kanadyjskich Sił Lotniczych (RCAF) rozbił się niedługo po starcie. Katastrofa nastąpiła przed jednym z domów mieszkalnych w miejscowości Kamloops w Kanadzie. Odrzutowiec Canadair Tutor CT-114 - jak podała agencja Associated Press - spadł na ziemię, uderzając w zabudowania gospodarcze. Te od razu stanęły w płomieniach. W budynku obok mieszka starsze małżeństwo. Na szczęście w chwili zdarzenia jedno z małżonków było w ogrodzie za domem, a drugie w piwnicy, w związku z czym nie odnieśli obrażeń w katastrofie samolotu. Katastrofę samolotu widział dokładnie mieszkający naprzeciwko sąsiad.

dqzhv5q

Kanada. Katastrofa samolotu. Premier Kanady Justin Trudeau wydał oświadczenie

"Przez ostatnie dwa tygodnie piloci Snowbirds dokonywali przelotów w całym kraju, żeby poprawić nastrój Kanadyjczyków w tych trudnych czasach. Każdego dnia pokazując to, co jest w Kanadzie najlepsze, demonstrowali mistrzostwo, najwyższe umiejętności oraz poświęcenie. Ich pokazy w całym kraju sprawiają, że Kanadyjczycy się uśmiechają, że jesteśmy z nich dumni" - napisał Justin Trudeau. Jednocześnie złożył kondolencje rodzinie kapitan Jennifer Casey.

Zobacz też: Wybory 2020. Nie będzie wymiany Roberta Biedronia. Polityk Lewicy tłumaczy, z czego wynikają spadki w sondażach

dqzhv5q

Podziel się opinią

Share

dqzhv5q

dqzhv5q
Więcej tematów