Trwa ładowanie...

Kanada. Justin Trudeau ukląkł podczas demonstracji po śmierci George'a Floyda

Premier Kanady, Justin Trudeau ukląkł podczas demonstracji Black Lives Matter, które odbyły się w piątek 5 czerwca w Ottawie. Kanada to kolejny kraj, w którym trwają protesty po śmierci George'a Floyda.

Kanada. Justin Trudeau ukląkł podczas demonstracji po śmierci George'a FloydaŹródło: Getty Images
d4bw9i2
d4bw9i2

Kanada. Manifestacje po śmierci George'a Floyda

W Ottawie w Kanadzie odbyły się w piątek 5 czerwca manifestacje po śmieci George’a Floyda. Do siedziby parlamentu Kanady przybył w tym czasie premier Justin Trudeau. Jak donosi CTVnews, premier nic nie mówił, ale kiwał głową i klaskał wystąpień mówców. Między innymi wtedy, gdy mówca mówił, że "nie ma podstaw do rasizmu”. Z kolei gdy mowa była o promowaniu miłości i sprawiedliwości, Justin Trudeau krzyknął "Amen”.

Jak przypomina CNN, piątkowy protest w Kanadzie został zorganizowany przez No Peace Until Justice. To jedno z wydarzeń, jakie w ostatnich dniach odbywają się na całym świecie po śmierci Afroamerykanina George'a Floyda w ramach protestów przeciwko brutalności policji i rasizmowi.

Kanada. Justin Trudeau ukląkł na 8 minut i 46 sekund - dokładnie tyle, ile biały policjant przyciskał kolanem szyję George'a Floyda

W demonstracji, która przeszła w piątek 5 czerwca ulicami Ottawy w Kanadzie, wzięło udział około 5 tys. osób. Dołączył do nich premier Kanady, Justin Trudeau. Podczas manifestacji, podobnie jak inni, przykląkł na jedno kolano na 8 minut i 46 sekund. Tyle dokładnie policjant uciskał kolanem szyję George'a Floyda, doprowadzając do jego tragicznej śmierci.

Zobacz wideo: Agata Duda i sondaż dla WP. "To nie są wybory pierwszej damy"

d4bw9i2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bw9i2
Więcej tematów