Trwa ładowanie...
23-03-2006 15:36

Kampania przeciw ptasiej grypie w Chinach

W Chinach ruszyła kampania uświadamiająca Chińczykom zagrożenia związane z ptasią grypą. Jej uczestnicy agitować będą m.in. na bazarach i targowiskach, na dworcach kolejowych i autobusowych.

Kampania przeciw ptasiej grypie w ChinachŹródło: AFP
d449tgw
d449tgw

W wielu punktach kraju rozklejone zostaną miliony kolorowych plakatów instruujących, jak ustrzec się przed wirusem. Rozdawane będą także ulotki, nawołujące do informowania o padłych ptakach.

W ulotkach znalazły się również wezwania, by nie spożywać półsurowego mięsa drobiowego i aby nie pozwalać dzieciom na zabawy z drobiem. Duży nacisk położono na mycie rąk.

Niebawem nastąpi w Chinach szczyt sezonu przelotów dzikiego ptactwa wędrownego. Istnieje obawa, że wracające z zimowisk stada ułatwić mogą dalszą ekspansję groźnego wirusa H5N1, zwłaszcza w rozproszonych gospodarstwach domowych.

Akcję, pilotowaną przez Komitety Czerwonego Krzyża Chin i USA, sfinansują Amerykanie. Ogłoszono ją przy okazji odbywającej się w Pekinie dwudniowej międzynarodowej konferencji na temat ptasiej grypy.

Jak dotąd w Chinach odnotowano 16 przypadków ptasiej grypy u człowieka. 10 osób zmarło - głównie na skutek kontaktu z chorymi lub padłymi ptakami.

Henryk Suchar

d449tgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d449tgw
Więcej tematów