Trwa ładowanie...
d1h1qgu
d1h1qgu

Kamil ważył zaledwie 820 gramów. Uratowano go dzięki sztucznej nerce

Sukces lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Udało im się podłączyć do sztucznej nerki ważącego 820 gramów wcześniaka i uratować mu życie. Najprawdopodobniej nikt na świecie nie przeprowadził dotąd z sukcesem podobnego zabiegu u tak małego pacjenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1h1qgu

Zabieg miał miejsc w legnickim szpitalu w listopadzie ubiegłego roku, ale dopiero teraz lekarze poinformowali o swoim sukcesie. Kamil urodził się w 25. tygodniu ciąży i miał niewykształcone nerki. Lekarzom udało się podłączyć dziecko do urządzenia i opanować wszystkie związane z tym problemy.

– Okazało się, że jest to prawdopodobnie najmniejszy noworodek na świecie uratowany metodą sztucznej nerki – mówił na antenie TVP Info dr Wojciech Kowalik, ordynator oddziału neonatologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.

Sztuczna nerka, która uratowała życie małemu Kamilowi, to dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafiła do szpitala w Legnicy trzy lata temu. Jak dotąd lekarzom udało się dzięki niej uratować pięcioro dzieci.

Obecnie Kamil waży już 3,5 kg i czeka na wypisanie do domu.

Źródło: tvp.info

d1h1qgu

Podziel się opinią

Share

d1h1qgu

d1h1qgu
Więcej tematów