Trwa ładowanie...

Kamil Bortniczuk i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk gośćmi programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gośćmi programu są Kamil Bortniczuk (KP PiS) i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica).

d2v8ysc
d2v8ysc

Co dziś w programie? Robert Lewandowski został oficjalnie odznaczony przez Andrzeja Dudę "za wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej". Kapitan kadry odebrał od prezydenta Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Pisarz Jakub Ż. poinformował, że ma odpowiedzieć przed sądem za znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi o jego wpis, w którym stwierdził, że prezydent "jest debilem". Autorowi "Ślepnąć od świateł" grozi za to do trzech lat więzienia.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie domaga się uchylenia immunitetu marszałkowi Senatu. Według śledczych prof. Tomasz Grodzki miał przyjmować łapówki od pacjentów, gdy był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej. Polityk PO wielokrotnie zaprzeczał, że przyjmował jakiekolwiek korzyści majątkowe.

Posłanka Monika Pawłowska przechodzi z Lewicy do Porozumienia Jarosława Gowina. Zdaniem Kamila Bortniczuka transfer dotychczasowej wiceszefowej klubu Lewicy to "szok", który dowodzi tego, że od teraz w tej części Porozumienia, której przewodzi Gowin, "nie ma miejsca dla konserwatystów".

d2v8ysc

"Po prostu oddaj mandat i możesz iść nawet prosto na wycieraczkę do Kaczyńskiego. Krzyż na drogę" - skomentował z kolei wiceszef klubu Lewicy Tomasz Trela.

Czy całkowity lockdown na terenie całego kraju to realny scenariusz? O to m.in. pytany był doradca premiera ds. COVID-19, prof. Andrzej Horban. - Jeżeli utrzyma się tendencja wzrostowa (liczby zakażeń - przyp. red.), to pora zacząć się bać - ostrzegł.

Prof. Horban oznajmił też, że wśród niezaszczepionych osób powyżej 60. roku życia śmiertelność z powodu COVID-19 wynosi 10-15 procent. - To olbrzymia liczba. Nie chcemy zahamować ludziom przyjemności czy wolności, walczymy o ich życie - powiedział.

d2v8ysc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v8ysc
Więcej tematów