Trwa ładowanie...
d12z5p7

Kalendarz imprezowy - jak spędzić weekend w Krakowie?

Nie wiesz, co robić w weekend? Sprawdź nasze propozycje. Wybraliśmy najlepsze miejsca w Krakowie, które sprawią, że ten weekend może przejść do tych „niezapomnianych”.
Share
Kalendarz imprezowy - jak spędzić weekend w Krakowie?
Źródło: Fotolia
d12z5p7

Piątek dla fanów rocka będzie muzyczną ucztą. Od 20.30 w klubie Rotunda odbędzie się Classic Rock Night, a tam:

The Latest Trip, Lethe i NiPU, czyli solidne i oldschoolowe granie, tak jak to robili kiedyś najwięksi giganci rocka. Będzie można z łatwością zasłyszeć wpływy przede wszystkim lat 70., ale także czarnego bluesa, białego bluesa i bluesa w ogólności, czyli klasycznie i rockowo. Dużo, głośno, szybko, improwizacja i dobra zabawa, szacunek dla tego, co było i radosne spojrzenie w przyszłość.

W tym samym czasie w Forum przestrzenie czekać będzie na nas „One Night In Roma”, czyli wirtualny spacer uliczkami Rzymu w towarzystwie muzyki DJ: Fabrizio Lapiana i Cosimo Damiano. Nie będą to rytmy znane z Italo disco, a elektroniczna, nowoczesna muzyka.

d12z5p7

Sobota upłynie pod znakiem „Tune”. Po sukcesie pierwszego albumu “Lucid Moments” docenionego przez krytyków, formacja zaskoczy nas nową produkcją. Premiera albumu dopiero jesienią tego roku, ale Krakowianie już w ten weekend będą mogli posłuchać przedpremierowych nowości „Tune”. Krakowski koncert w klubie Rotunda będzie częścią trasy promującej nowe wydawnictwo zespołu, wydane przez niemiecka wytwórnię Dust On The Tracks Records. Wyjątkowo klimatyczny wokal oraz alternatywne brzmienie, sprawia, że środowisko krytyków muzycznych często porównuje dokonania Tune do takich grup jak The Doors, Muse czy Mars Volta. Tego nie można przegapić! Start od 20.30.

Dla osób szukającej czegoś z tzw. kultury wysokiej, idealnym miejscem będzie ICE Kraków. Tam Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” będzie realizował wyjątkowy projekt artystyczny we współpracy z brytyjskim zespołem wokalnym „The King’s Singers”.

„The King’s Singers” wraz z chórem „Puellae Orantes” zaśpiewają trzy koncerty noworoczne: w Tarnowie, Krakowie i Katowicach. Będą to koncerty niezwykle klimatyczne. Angielscy artyści zaproponowali zróżnicowany repertuar, który pozwala na zaprezentowanie ogromnego wachlarza możliwości wokalnych zespołu. W pierwszej części wystąpią sami panowie z przekrojowym repertuarem, począwszy od muzyki renesansowej a skończywszy na muzyce zespołu „The Beatles”. Repertuar drugiej części koncertu stanowić będą utwory o tematyce bożonarodzeniowej specjalnie zaaranżowane na tę okoliczność.

Niedziela to też idealny dzień dla melomanów. Klub Rotunda zaprasza koncert Katarzyny Groniec, która wykona magiczne utwory Agnieszki Osieckiej. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00.

d12z5p7

Podziel się opinią

Share
d12z5p7
d12z5p7
Więcej tematów