Trwa ładowanie...
d4e0lz0

Kadafi ustąpi? "To więcej niż prawdopodobne"

Naczelny Dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie adm. James Stavridis powiedział, że ustąpienie libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego pod naciskiem USA i partnerów jest prawdopodobne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadafi ustąpi? "To więcej niż prawdopodobne"
(PAP/EPA)
d4e0lz0

Podczas tzw. przesłuchania w amerykańskim Senacie admirał Stavridis powiedział, że jeśli USA i ich partnerzy "wykorzystają wszystkie uprawnienia, które mają, to jest więcej niż prawdopodobne, że Kadafi ustąpi", zwłaszcza że "cała społeczność międzynarodowa jest nastawiona przeciwko niemu".

Amerykański admirał poinformował, że dotychczasowe koszty operacji w Libii wynoszą "kilkaset milionów dolarów".

Zaznaczył też, że dane wywiadowcze dotyczące sił zwalczających libijskiego przywódcę wykazują, jak to określił, "ślady" obecności Al-Kaidy czy Hezbollahu, lecz wciąż nie ma jasnego obrazu kształtującej się opozycji libijskiej.

d4e0lz0

Admirał powiedział, że jej przywództwo sprawia wrażenie grupy "odpowiedzialnych mężczyzn i kobiet zwalczających Kadafiego".

Stanowiąca tymczasową polityczną reprezentację rebeliantów Narodowa Rada Libijska oświadczyła, że w razie odsunięcia Kadafiego od władzy przeprowadzi wolne i uczciwe wybory, by zapewnić przejście kraju do demokracji.

W Libii trwa operacja sił koalicyjnych, której prowadzenie ma przejąć w czwartek od Amerykanów NATO.

d4e0lz0

Podziel się opinią

Share

d4e0lz0

d4e0lz0
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów