ycipk-264zts

"Kadafi chce odejść z godnością" - jest już za późno?

Ekspert z brytyjskiego ośrodka analitycznego Quilliam, Libijczyk Noman Benotman twierdzi, powołując się na własne kontakty, że przedstawiciel Muammara Kadafiego zaproponował w Londynie scenariusz, mający umożliwić libijskiemu przywódcy "odejście z godnością".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kadafi chce odejść z godnością" - jest już za późno?
(AFP)
ycipk-264zts

Dziennik "Guardian" napisał, powołując się na anonimowe źródła rządowe, że Mohammed Ismail współpracownik jednego z synów Kadafiego, Saifa al-Islama, był w ostatnich dniach w stolicy Wielkiej Brytanii. Jego wizyta miała być jednym z kilku kontaktów przedstawicieli libijskiego reżimu z Zachodem.

Według Benotmana, Ismail zaproponował rozwiązanie, zakładające przejęcie władzy przez synów Kadafiego lub przynajmniej odgrywanie przez nich roli w nowym rządzie libijskim oraz odejście ich ojca "z godnością".

Analityk wskazał, że Saif al-Islam od kilku tygodni lansuje takie rozwiązanie, ale wyraził opinię, że "jest już na to za późno".

ycipk-264zts

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych nie potwierdza informacji "Guardiana", ani im nie zaprzecza. Rzeczniczka MSZ powiedziała dziennikarzom, że resort "nie będzie dostarczał bieżących komentarzy" na temat swoich kontaktów z przedstawicielami Libii. - Za każdym razem, gdy nawiązujemy jakiś kontakt, mówimy jasno, że Kadafi musi odejść - dodał jednak.

W Libii trwają walki oddziałów powstańczych z siłami wiernymi Kadafiemu. W czwartek NATO przejęło operację "Unified protector" od międzynarodowej koalicji, która 19 marca zaangażowała się w konflikt w Libii na podstawie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-264zts

ycipk-264zts
ycipk-264zts