Trwa ładowanie...
d2c6yf3

"Kadafi chce odejść z godnością" - jest już za późno?

Ekspert z brytyjskiego ośrodka analitycznego Quilliam, Libijczyk Noman Benotman twierdzi, powołując się na własne kontakty, że przedstawiciel Muammara Kadafiego zaproponował w Londynie scenariusz, mający umożliwić libijskiemu przywódcy "odejście z godnością".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kadafi chce odejść z godnością" - jest już za późno?
(AFP)
d2c6yf3

Dziennik "Guardian" napisał, powołując się na anonimowe źródła rządowe, że Mohammed Ismail współpracownik jednego z synów Kadafiego, Saifa al-Islama, był w ostatnich dniach w stolicy Wielkiej Brytanii. Jego wizyta miała być jednym z kilku kontaktów przedstawicieli libijskiego reżimu z Zachodem.

Według Benotmana, Ismail zaproponował rozwiązanie, zakładające przejęcie władzy przez synów Kadafiego lub przynajmniej odgrywanie przez nich roli w nowym rządzie libijskim oraz odejście ich ojca "z godnością".

Analityk wskazał, że Saif al-Islam od kilku tygodni lansuje takie rozwiązanie, ale wyraził opinię, że "jest już na to za późno".

d2c6yf3

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych nie potwierdza informacji "Guardiana", ani im nie zaprzecza. Rzeczniczka MSZ powiedziała dziennikarzom, że resort "nie będzie dostarczał bieżących komentarzy" na temat swoich kontaktów z przedstawicielami Libii. - Za każdym razem, gdy nawiązujemy jakiś kontakt, mówimy jasno, że Kadafi musi odejść - dodał jednak.

W Libii trwają walki oddziałów powstańczych z siłami wiernymi Kadafiemu. W czwartek NATO przejęło operację "Unified protector" od międzynarodowej koalicji, która 19 marca zaangażowała się w konflikt w Libii na podstawie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

d2c6yf3

Podziel się opinią

Share

d2c6yf3

d2c6yf3
Więcej tematów