Trwa ładowanie...

Śmietanka PiS na Jasnej Górze. Kaczyński grzmiał przed tłumem zebranych

- Dawno nie było takiego momentu, w którym tak jawnie formułowane są plany pozbawienia nas suwerenności. Tak jawnie, bezczelnie, kłamliwie i odrażająco atakowany jest Kościół, ojciec święty i nasze podstawowe wartości - powiedział w niedzielę w Częstochowie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński podczas przemówienia na Jasnej GórzeJarosław Kaczyński podczas przemówienia na Jasnej GórzeŹródło: TV Trwam
d3t6pyi
d3t6pyi

W niedzielę prezes PiS wystąpił podczas 32. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, która odbywa się na Jasnej Górze w Częstochowie.

W spotkaniu udział wzięli również m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister rodziny Marlena Maląg oraz minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

W swoim politycznym wystąpieniu Jarosław Kaczyński podkreślił, że "posłanie Kościoła nie jest posłaniem politycznym". - Odnosi się do tego, co w gruncie rzeczy w naszym życiu najważniejsze, to znaczy do perspektywy zbawienia - zaznaczył prezes PiS.

d3t6pyi

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skandaliczne zachowanie. Ratownicy WOPR pokazali nagranie znad Bałtyku

- Ośmielam się zwrócić do państwa, do wszystkich zebranych, dlatego, że od bardzo dawna nie było takiego momentu, w którym tak jawnie formułowane są plany pozbawienia nas suwerenności - stwierdził w pewnym momencie Kaczyński.

- Tak jawnie, bezczelnie, kłamliwie i można powiedzieć odrażająco, atakowany jest Kościół, atakowany jest ojciec święty, atakowane są nasze podstawowe wartości, podstawy naszego porządku społecznego, naszego obyczaju, mówiąc najkrócej - podstawy polskości - ocenił wicepremier.

d3t6pyi

Kaczyński: chcą zniszczyć nasz naród

- Ktoś tutaj chce głęboko zmienić, a właściwie zniszczyć nasz naród, tę trwającą już przeszło tysiąc lat wspólnotę - grzmiał prezes PiS przed tłumem zebranych.

XXXII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego

Kaczyński powiedział, że ten "ktoś" chce również zniszczyć "to, co przed nami". W ten sposób wicepremier już z łatwością przeszedł wprost do tematu zbliżających się wyborów.

Jak zaznaczył, będzie to "decydujący moment". Podkreślił przy tym, że "każdy, kto ma Polskę w sercu", powinien "pójść do tych wyborów", by "zdecydować, że Polska ma trwać i się rozwijać, że Polska ma wykorzystywać swoje szanse".

d3t6pyi

"Polityczne przemówienia do ołtarza przyspieszają laicyzację"

Chwilę po wystąpieniu Kaczyńskiego pojawiły się w sieci komentarze. Internauci wytykają prezesowi PiS, że Jasna Góra to nie miejsce na "politykowanie". Pojawiły się także głosy, że Kaczyński wykorzystuje teraz każdy moment na rzecz politycznej agitacji.

"Polityczne przemówienia w trakcie kampanii wyborczej od ołtarza na Jasnej Górze szkodzą autorytetowi Kościoła, wprowadzają do niego ostre podziały i przyspieszają laicyzację" - ocenił publicysta Tomasz Terlikowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3t6pyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t6pyi
Więcej tematów