Trwa ładowanie...
tytoń
+1

Kaczyński krytykuje rząd. "Biała flaga" nawet w rolnictwie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który gościł w Kolonii Gruszka Duża (lubelskie), zarzucił rządowi PO-PSL nieudolność i zaniedbanie spraw wsi, m.in. interesów producentów tytoniu. Jego zdaniem, zła sytuacja na rynku wynika także z tego, że rząd nie robi tego co do niego należy i "w każdym kierunku macha białą flagą".

Share
Kaczyński krytykuje rząd. "Biała flaga" nawet w rolnictwie
Źródło: PAP, Fot: Wojciech Pacewicz
d1ha0yz

Kaczyński powiedział na konferencji prasowej zorganizowanej przed suszarnią tytoniu, że rząd winny jest zaniedbań, jeśli chodzi o dopłaty UE dla producentów tytoniu. Według Kaczyńskiego, rząd spóźnił się m.in. z wnioskiem o dopłaty specjalne dla producentów tytoniu.

Zdaniem szefa PiS, zła sytuacja na rynku tytoniu wynika także z tego, że rząd nie robi tego co do niego należy i "w każdym kierunku macha białą flagą".

d1ha0yz

Kaczyński zarzucił też rządowi brak wysiłku, aby utrzymać ceny produktów rolnych na stałym poziomie. Jego zdaniem, rząd może tu działać, "ale musi chcieć".

Polska jest drugim co do wielkości producentem tytoniu w Europie. Jego uprawą zajmuje się ok. 14 tys. gospodarstw, głównie położonych w województwach: lubelskim, podkarpackim i małopolskim. Z uprawą tytoniu związanych jest ok. 60 tys. osób. Są to na ogół małe gospodarstwa (średnie powierzchnia - to 1,17 ha), w których tą pracochłonną uprawą zajmują się całe rodziny.

d1ha0yz

Podziel się opinią

Share
d1ha0yz
d1ha0yz
Więcej tematów